Ситуація із рухом забруднення Десною контрольована. Усі служби посилили моніторинг за якістю води
За оновленими даними прогнозу Укргідрометцентру, забруднена вода орієнтовно може досягнути Київщини 14-16 вересня. Усі служби працюють над тим, аби ситуація стабілізувалася. Зокрема, Міндовкілля співпрацює з ПрАТ «АК «Київводоканал» щодо розробки комплексу заходів на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів.
Якщо якість води погіршиться, ПрАТ «АК «Київводоканал» готовий негайного відкоригувати технологічні процеси, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил. Але наголошуємо, що на сьогодні такі ризики відсутні.
Лабораторії Держводагентства, ДЕІ та Київського міського центру контролю і профілактики хвороб МОЗ регулярно проводять посилений моніторинг вод Сейму та Десни, у тому числі і в районі питних водозаборів столиці. Наразі у відібраних пробах питної води в контрольних точках ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ міста Києва перевищення за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками – не виявлені.
Для посилення подальших спільних дій Міндовкілля провело координаційну нараду з представниками Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства розвитку громад, територій України, ДСНС, Держрибагентства, Держгеокадастру, Держводагентства, ДЕІ, Укргідрометцентру, Інституту громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН України, Центру громадського здоров’я МОЗ, Інституту гідробіології НАН України, ІВПІМ, Держпродспоживслужби, Чернігівської, Сумської та Київської ОВА, ПрАТ «АК «Київводоканал».
Щодо ситуації з якістю води у р.Десна. Станом на ранок 10 вересня забруднення посунулося орієнтовно на 191 км (біля с. Шестовиця) від впадіння річки Сейм у Десну. При візуальному огляді забруднення фіксується точково і не має однорідного характеру. У районі с. Шестовиця спостерігається потемніння води, специфічний запах, скупчення мілкої риби під берегом, поодинокі випадки загибелі риби. Нижче по течії – ознаки забруднення не зафіксовані.
У районі міста Чернігів фіксується покращення ситуації та поодинокі факти загибелі риби.
В цілому по Десні у Чернігівській області триває процес переміщення забруднення по руслу річки. Найгірші показники фіксуються у с. Боромики та м.Чернігів. Вміст розчиненого кисню у Десні в районі с. Боромики знизився до 0,26 мгО2/дм³ (норма 4 мгО2/дм³).
На ділянці Десни між с. Велике Устя та с. Кладьківка вміст розчиненого кисню нормалізувався та становить 4,7-7,85 мгО2/дм³. У с. Максим та м. Остер – у межах 7,80-7,84 мгО2/дм³.
Перевищення вмісту марганцю у 3,8-8,4 раз фіксується у пунктах с. Пекарів, с. Боромики та м. Чернігів та становить 0,38-0,84 мг/дм³ при нормі 0,1 мг/дм³. У решті пунктів вміст марганцю становить 0,040-0,12 мг/дм³. Вміст заліза загального у пунктах с. Боромики та м. Чернігів перевищений у 2,3 раза.
Нагадуємо, що перевищення по марганцю є типовим для даної пори року. Природні чинники зумовлюють деякі специфічні особливості водних ресурсів Чернігівської області. Для багатьох річок характерний підвищений вміст у водах заліза та марганцю, який має природний характер. У попередні роки в цю пору року у р. Десна спостерігались концентрації марганцю 0,022-0,17 мг/дм³, заліза загального від 0,1-0,50 мг/дм³. У р. Сейм спостереження по марганцю становили від 0,019-0,11 мг/дм³, залізу загальному від 0,08-0,28 мг/дм³.
Таким чином, підвищення заліза загального, марганцю та азоту амонійного є реакцією екосистеми на загальний екологічний стан річки. Також причиною зростання марганцю у воді може стати підвищений вміст гумусових сполук через високі температури повітря та зниження кисневого режиму.
Також інформуємо, що у річах Сейм та Десна перевищень пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено.
У річці Сейм у Сумській та Чернігівській області поступово відбувається покращення ситуації, вміст розчиненого кисню повільно зростає, проте все ще знаходиться нижче норми.
За останню добу Держпродспоживслужби спільно з ДЕІ та місцевими органами влади на території м.Чернігів зібрали та утилізували 25 кг загиблої риби. На Сумщині випадків замору риби не фіксується.
Органами місцевого самоврядування вжиті заходи щодо обмеження купання, використання річкової води для господарських потреб та напування худоби, а також вилову риби та її реалізації на місцевих ринках.
Слідкуйте за офіційними джерелами інформації. Міндовкілля і надалі буде інформувати щодо ситуації на річках Сейм та Десна.
За інформацією Урядового порталу
-
11:59Нові патронатні вихователі Черкащини розпочали навчання
В області стартувала чергова хвиля навчання кандидатів у патронатні вихователі. Про це повідомили у Службі у справах дітей ОВА. Цього разу участь у навчаннях беруть…
11:59 -
10:57Мобілізовані ФОПи та ветерани Черкащини можуть отримати податкові консультації за номерами «гарячих ліній»
Для вирішення податкових питань мобілізованих самозайнятих осіб в Україні запустили «гарячих ліній». Вони працюють у кожному територіальному органі ДПС та надають консультації мобілізованим ФОПам, особам,…
10:57 -
09:12Загальні бойові втрати противника станом на 17 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.04.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 937440 (+1230) осіб ,танків ‒ 10654 (+16) од,бойових броньованих машин ‒ 22217…
09:12 -
09:08Звернення Президента України
https://youtu.be/PF3XiWI2aRM?si=sZbkkHK_LuZZW9MU Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Щойно була доповідь міністра оборони Умєрова про комунікацію та спільну роботу з нашими партнерами в Європі: будуть нові пакети…
09:08 -
17:47Черкащина зміцнює міжнародне співробітництво
Черкащина зацікавлена в поглибленні партнерства з Азербайджаном. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець, спілкуючись з Надзвичайним і Повноважним Послом Азербайджанської Республіки в Україні Сеймуром…
17:47 -
16:11Розрахуйте субсидію на оренду житла самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни, Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
16:11 -
14:4660 000 голосів бізнесу: платформа «Пульс» презентує ШІ-аналітику оцінок і коментарів підприємців
Платформа «Пульс», що збирає відгуки бізнесу про взаємодію з державою, перетнула позначку в 60 000 оцінок. Міністерство економіки презентує аналітику коментарів, сформовану на основі штучного…
14:46 -
14:01Цьогоріч понад 50 тис. родин отримали допомогу від держави через «пакунок малюка»
Держава підтримує батьків: протягом року після народження дитини вони мають право скористатися програмою «Пакунок малюка». Саме Державна служба України у справах дітей займається реалізацією цієї…
14:01 -
14:00Як працює шеринг е-документів у Дії для відвідувачів сервісних центрів МВС
Громадянам, які звертаються за адміністративними послугами до сервісних центрів МВС, не обов’язково робити копії своїх документів чи носити їх з собою. Відвідувачі мають можливість ділитись…
14:00 -
13:36Як додати дозвіл на зброю у Дії?
Документи на зброю тепер доступні прямо у смартфоні. Без черг, паперів та зайвої бюрократії. Як додати дозвіл, які можливості доступні власникам зброї та як працює…
13:36 -
13:10З початку року громади закупили 110 шкільних автобусів українського виробництва
Громади продовжують оновлювати шкільний автопарк коштом державної субвенції. Від початку року через електронний каталог Prozorro Market закупили 110 нових автобусів для підвезення учнів. Частину транспорту…
13:10 -
11:56Школярі Черкащини здобули нагороди всеукраїнських учнівських олімпіад
З призовими місцями повернулися школярі Черкащини із всеукраїнських учнівських олімпіад. Про це інформують в управлінні освіти і науки ОВА. Загалом цього року в конкурсі брали…
11:56