Ще 2 мільйони українців отримали кошти за програмою «Зимова єПідтримка»
Ще 2 мільйони українців, які подали заявки через застосунок Дія 2 та 3 грудня, отримали кошти на свої рахунки. Серед них — 444 тис. виплат на дітей. Таким чином за заявками в Дії вже 4,4 млн громадян отримали фінансову допомогу від держави, зокрема 964 тис. виплат на дітей.
Уряд розпочав виплачувати кошти за програмою «Зимова єПідтримка» 10 грудня. Першими допомогу отримали близько 2,4 мільйона громадян, які подали заявки 1 грудня.
Виплати за програмою здійснюються приблизно протягом 10 робочих днів від дати подання заявки.
– Основним завданням програми є підтримка населення у складний зимовий період. Ми бачимо, що отримані кошти люди спрямовують переважно на оплату комунальних послуг. Це свідчить, що виплати від держави дійсно допомагають українцям вирішити першочергові потреби. Сплачуючи за світло, опалення чи газ, ми підтримуємо нашу енергетику, яку ворог намагається знищити. Так само важливо купувати українські ліки та книги чи оплачувати інші локальні послуги — це підтримка бізнесу, який створює робочі місця в Україні і податки якого йдуть на фінансування наших Сил оборони. Також можна самостійно спрямувати отриману 1000 гривень на армію через благодійні фонди, які перетворять донати на дрони, РЕБи чи засоби тактичної медицини для наших воїнів, — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Станом на 16 грудня загальна кількість заявок у Дії досягла 7,5 млн, із них 2 млн — на виплати для дітей. У процесі перевірки близько 130 тис. заявок було відхилено через невідповідність умовам програми, зокрема від громадян, які перебувають за кордоном.
Подати заявку на «Зимову єПідтримку» можна до кінця лютого, а витратити кошти — до завершення 2025 року. Програма доступна для всіх громадян на підконтрольній Україні території.
Здійснювати виплати «Зимової єПідтримки» почала також і Укрпошта. Через неї допомога надходить громадянам, які отримують через Укрпошту пенсії та інші соціальні виплати.
На що можна витратити кошти?
На оплату послуг — комунальних, медичних, освіту, транспорт, мобільний зв’язок, страхування та інші послуги. Купити книги та іншу друковану продукцію, ліки та лікарські засоби та медичні вироби українського виробництва, що зареєстровані в програмі «Національний кешбек» і продаються в торгових точках програми — перелік на сайті. Також 1000 грн можна витратити на благодійність або задонатити на ЗСУ.
Як подати заявку через Дію?
- Авторизуйтеся в Дії.
- У Сервісах виберіть Зимову єПідтримку.
- Ознайомтеся з умовами програми та натисніть кнопку «Розпочати».
- Оберіть, для кого призначена виплата, — для себе чи для дитини. Якщо для дитини — має підвантажитися свідоцтво про народження в Дії. Якщо не підвантажилось — натисніть «Додати свідоцтво».
- Виберіть рахунок для виплати. Якщо у вас уже є картка Національний кешбек, виберіть її, якщо немає, Дія запропонує відкрити картку в застосунку одного з банків-партнерів.
- Перевірте дані, підтвердіть, що перебуваєте в Україні та натисніть «Надіслати».
Хто може подати заявку через банк?
- Люди віком 65+, які не мають застосунку Дія (потрібно надати паспорт та РНОКПП)
- Люди, які відмовилися від РНОКПП через релігійні переконання (потрібно надати паспорт із відповідною відміткою)
- Опікуни, піклувальники або законні представники малолітніх чи неповнолітніх осіб (потрібно надати паспорт опікуна чи законного представника, документ про встановлення опіки чи піклування та свідоцтво про народження дитини)
Детальніше на сайті програми.
Як отримати виплату через Укрпошту?
Цей спосіб підійде тим, хто вже отримує пенсію та інші соціальні виплати через Укрпошту. Жодних заяв подавати не потрібно — ви вже у списку Міністерства соціальної політики України. Про нарахування 1000 гривень вас повідомлять під час планової виплати пенсії або соцдопомоги.
Довідково
Проєкт «Зимова єПідтримка» розроблено Міністерством економіки за участі Мінцифри, Мінсоцполітики. Учасниками проєкту є АТ «Укрпошта», технічний адміністратор інформаційної системи, фізичні особи, розрахунковий банк та уповноважені банки.
За інформацією Урядового порталу
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15