Сергій Сергійчук зустрівся із Послом Республіки В’єтнам (фото)

Голова Черкаської обласної державної адміністрації зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки В’єтнам в Україні паном Нгуєном Ань Туаном.

Під час зустрічі сторони обговорили поглиблення двосторонньої співпраці між Республікою В’єтнам та Черкаською областю.

Сергій Сергійчук розповів про промисловість регіону, експортне спрямування, окремо зупинився на сільськогосподарському секторі. Оскільки саме чорноземи – це природна конкурентна перевага Черкащини.

– На сьогодні одним із пріоритетних напрямків роботи є створення привабливого інвестиційного клімату в регіоні та розвиток інфраструктури для інвестування. Ми створємо Офіс інвестицій при Черкаській ОДА та формуємо інвестиційну раду. Офіс спільно із Агенцією регіонального розвитку займатиметься залученням інвестицій, міжнародної допомоги, супроводом реалізації інвестиційних проектів та допомагатиме вітчизняним виробникам виходити на зовнішні ринки, – зауважив Сергійчук.

В’єтнам – один із лідерів за кількістю індустріальних парків. Тому очільник області наголосив на важливості співпраці саме в цій сфері. Адже в м. Золотоноша вже є створений індустріальний парк, який потребує інвестицій. Наразі ведеться робота над облаштуванням території парку інженерними та транспортними комунікаціями.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки В’єтнам в Україні пан Нгуєн Ань Туан зазначив, що Черкащина дійсно інвестиційно сприятливий регіон із багатою історією та економічною привабливістю. Перспективною вважає і співпрацю у сфері освіти. За його словами, обсяги зовіншньоторгівельного товарообороту між підприємтсвами Черкаської області та Соціалістичної Республіки В’єтнам за підсумками січня-липня 2020 року збільшився на 44, 7% і становить 5,5 млн дол США.

Посол Республіки В’єтнам запросив представників Черкаської ОДА до спільних візитів для обміну досвідом та налагодження двосторонньої співпраці.