СБУ затримала організаторку схеми для «ухилянтів» у Черкасах

Служба безпеки заблокувала ще одну схему ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Про це інформують в управлінні СБ України у Черкаській області.

У результаті комплексних заходів затримано організаторку оборудки, якій у травні минулого року вже повідомили про підозру за допомогу «ухилянтам». Однак, вона продовжила свою злочинну діяльність. Вартість «послуг» оцінювала у 7 тис. американських доларів з одного клієнта.

За матеріалами справи, місцева мешканка підшуковувала потенційних призовників та пропонувала їм різні «варіанти» уникнення мобілізації. Для початку жінка пропонувала через власні зв’язки госпіталізацію у медичні установи міста. Там їм фабрикували висновки лікарських обстежень щодо наявності у них тяжких діагнозів.

Фіктивні документи ухилянти подавали до центру медико-соціальної експертизи для встановлення їм 2-ї групи інвалідності. Співробітники СБУ задокументували злочинні дії та затримали організаторку оборудки під отримання частини коштів.

Наразі фігурантці повідомлено нову підозру за ч. 2 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди). Суд обрав підозрюваній міру запобіжного заходу – цілодобовий домашній арешт.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Нацполіцією за процесуального керівництва окружної прокуратури.