Розширення програми безоплатного шкільного харчування: що зміниться?
Україна продовжує інвестувати у здоровʼя дітей — за ініціативи президента та уряду, програма безоплатного шкільного харчування поступово охопить учнів середньої та старшої школи. Від жовтня 2024 року уряд виділяє субвенцію на організацію безоплатного гарячого харчування для учнів початкових класів. Загалом в українських школах понад 1,6 мільйона учнів уже харчуються безоплатно — коштом державної субвенції чи місцевих бюджетів.
Що зміниться?
- З вересня 2025 року не тільки початкова школа, але й усі учні 5-11 класів у прифронтових та прикордонних областях отримають безоплатне харчування.
- З вересня 2026 року планується, що програма пошириться на 5-6 класи у всіх регіонах України.
- У наступні роки — програма поступово розшириться на інші класи по всій країні.
Для реалізації програми необхідно також розвʼязати ключові виклики у сфері інфраструктури їдалень і харчоблоків у закладах освіти. Серед них:
- Оновити шкільні їдальні;
- Модернізувати харчоблоки — закупити нове обладнання для приготування здорових страв;
- Створити навчальні програми та кулінарні хаби, де кухарі зможуть підвищувати кваліфікацію;
- Створити ефективну мотиваційну модель для залучення фахівців до роботи у сфері шкільного харчування;
- Посилити контроль за якістю їжі — впровадити нові стандарти безпеки та харчових продуктів.
Впровадження реформи здійснюється у співпраці з Командою реформи шкільного харчування, яка забезпечує експертну підтримку та консультаційний супровід на всіх етапах реалізації.
Про реформу шкільного харчування
Реформа шкільного харчування, що триває з 2020 року, впроваджує комплексні рішення, спрямовані на досягнення глобальної мети — здоров’я та щастя українських дітей. Вона вже має ефективні результати: повністю оновлено шкільне меню, здійснюється модернізація харчоблоків — протягом 2025 року їх буде оновлено 210, створено курси підвищення кваліфікацій для кухарів, поширюється культура здорового харчування.
За інформацією Міністерства освіти і науки України
-
09:18Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 30 березня
Знову тривожна ніч на Черкащині. Через ворожі дрони в нашому небі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території силами та…
09:18 -
09:01Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 29 березня
Під час нічних тривог наші оборонці збили в небі над Черкащиною 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без…
09:01 -
16:16В області збільшують кількість точок доступу до адміністративних послуг
Адміністративні послуги стають ближчими. «Мобільну валізу» для ЦНАП придбала Корсунь-Шевченківська громада. А в Чорнобаївській – створили віддалене місце адміністратора. Про це інформують у департаменті регіонального…
16:16 -
15:46Цифрові лідери Черкащини: нові можливості для розвитку громад
Освітній онлайн-захід для лідерів цифрової трансформації місцевих громад відбувся на Черкащині. Увагу зосередили на використанні нових можливостей порталу «Дія. Цифрова громада» та методиці визначення рівня…
15:46 -
15:25З 1 квітня на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців з 1 квітня 2025 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона…
15:25 -
14:39Діалог бізнесу і влади на Черкащині: кадри, дуальна освіта і практика
Зустріч представників влади, бізнесу та закладів профтехосвіти відбулась за ініціативи Черкаської ОВА. Участь у ній взяли як офлайн, так і онлайн-учасники. Ключова тема — підготовка…
14:39 -
13:39Як військовим та їхнім родинам діяти в разі порушення прав
Міністерство оборони України продовжує системну роботу із захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Грошові виплати, направлення на військово-лікарську комісію, доступ до медичної допомоги, право…
13:39 -
13:19«Новий друг» у соцмережах, який пропонує підзаробити: як рф вербує дітей
З початку повномасштабного вторгнення рф активно використовує інформаційні технології для маніпуляції свідомістю українських громадян, зокрема дітей. Через соціальні мережі та месенджери окупанти вербують неповнолітніх, втягуючи…
13:19 -
11:40Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
На Черкащині триває моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro. Його здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 21 по 28…
11:40 -
09:53Доступність освіти: як на Черкащині забезпечують це право для дітей із тимчасово окупованих територій
Понад 9,7 тис. дітей-переселенців здобувають освіту в закладах області. Про це йшлося на профільній нараді в ОВА під головуванням заступника очільника області Олександра Шамрая. Як…
09:53 -
09:49єОселя – це інвестиції в економіку: кожна вкладена гривня повертається 2,6 гривнями
Урядова програма пільгового іпотечного кредитування єОселя забезпечує українців доступним житлом та стимулює додаткове зростання економіки. єОселя має один з найбільших мультиплікаційний ефект серед всіх програм…
09:49 -
09:26Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому
Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому. Кошти виплатили 3,2 млн людей. - За лютий Уряд виплатив майже стільки…
09:26