Розширена комунікація з партнерами: Наталія Кравченко розповіла про актуальні потреби для підтримки ВПО

Підтримка внутрішньо переміщених осіб. А також соціальної та медичної сфер. Ці та інші питання обговорили на розширеній зустрічі, ініційованій Київським координаційним хабом УКГС. Участь у ній взяли представники військових адміністрацій Черкаської, Кіровоградської та Полтавської областей разом із керівництвом агенцій ООН і кластерів.

За словами першої заступниці очільника Черкаської ОВА Наталії Кравченко, на зустрічі йшлося про потреби та пріоритети регіону у сфері гуманітарного забезпечення. Зокрема, що стосуються підтримки ВПО.

– На сьогодні на Черкащині на тривале проживання залишилися майже 95 тисяч внутрішньо переміщених осіб, – розповіла колегам і партнерам Наталія Кравченко. – Цьогоріч ми продовжили приймати евакуаційні потяги. До нас вже прибули 114 ВПО. Очікуємо ще. У пунктах тимчасового проживання маємо вільні місця в тергромадах Черкащини.

Серед актуальних потреб залишається запит на генератори та обігрівачі. А також продуктові набори, засоби гігієни тощо. Водночас деякі об’єкти потребують проведення ремонтних робіт для покращення проживання та забезпечення безбар’єрного простору.

– Нам суттєво допомагають міжнародні та вітчизняні партнери, – наголосила Наталія Кравченко. – Проте маємо нові виклики. Для їхнього вирішення активно співпрацюємо з донорами. Маємо належну співпрацю з тергромадами, соціально відповідальним бізнесом. Результат такої комунікації є. А це ще раз підтверджує, що лише разом і у співпраці ми можемо досягти поставленої мети.

Актуальний запит потреб та інші пропозиції від Черкащини передано керівництву агенцій ООН і кластерів.

Окрім цього, на зустрічі партнери презентували низку можливостей для підтримки регіонів у час війни. Також розглянуто успішні приклади залучення донорської підтримки для важливих сфер життєдіяльності інших областей.