Роман Косенко про розвиток рибного господарства на Черкащині

На Черкащині  продовжують реалізовувати заходи щодо розвитку рибного господарства. Про це повідомив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко на брифінгу в медіацентрі ОВА.

За його словами, з-поміж пріоритетних напрямів роботи є зариблення Кременчуцького водосховища цінними видами риб, робота над покращенням екологічного стану водних об’єктів, а також  отримання додаткової рибної продукції для забезпечення продовольчої безпеки населення області.

– Над цими завданнями працюємо комплексно, – зауважив Роман Косенко. – Нашим головним рибогосподарським об’єктом є Кременчуцьке водосховище. Рибний промисел у ньому базується на природному відтворенні популяцій риб і зарибленні. Упродовж двох останніх років вилов зменшився на 16%. Водночас потреба споживання для жителів області складає майже 24 тис. тонн.

Для забезпечення продовольчого ринку регіону рибою і рибопродукцією власного виробництва у 2024 році обласною Програмою розвитку рибного господарства водойм Черкащини та поліпшення їхнього екологічного стану передбачено проведення комплексу заходів із зариблення Кременчуцького водосховища. На це спрямували 4 млн грн.

– Це дозволить збільшити промислові запаси водних біоресурсів регіону, – додав Роман Косенко. – Пріоритетне завдання. Робота у цьому напрямі триває.