Роман Косенко про реалізацію в області програми підтримки розвитку сільськогосподарських кооперативів

На Черкащині реалізують програму підтримки розвитку сільськогосподарських кооперативів і сімейних фермерських господарств у Черкаській області. Її затверджено на сесії облради. Діятиме вона до 2027 року. Про це повідомив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як він зауважив, кошти спрямовуватимуть на фінансову підтримку розвитку кооперативів і сімейних фермерських господарств. Зокрема, за трьома напрямами:

• часткове відшкодування вартості придбаної сільськогосподарської техніки, обладнання, устаткування  в розмірі 70% вартості придбаної техніки, але не більше за 400 тис. грн.
  • часткове відшкодування вартості придбаного садивного матеріалу в розмірі 70% вартості придбаного садивного матеріалу, але не більше за 150 тис. грн.
  • часткове відшкодування  вартості придбаного поголів’я молодняку великої рогатої худоби молочно-м’ясного і м’ясного напряму продуктивності вітчизняного походження, свинок і кнурів, вівцематок, баранів, ярок у розмірі 70% вартості придбаних сільськогосподарських тварин, але не більше за 250 тис. грн.

Програма підтримки розвитку сільськогосподарських кооперативів і сімейних фермерських господарств  орієнтована на виконання Закону України „Про сільськогосподарську кооперацію“, – зауважив  Роман Косенко. – Тому обслуговувальні та виробничі кооперативи не зможуть отримати фінансову підтримку без перереєстрації. Перереєстрація в регіоні нині триває.

Докладніше у відео: