Роман Косенко про перебіг посівної кампанії в області

На Черкащині завершили посів ярого ячменю, вівса, гороху та ярої пшениці. Активно триває в регіоні сівба кукурудзи. Про це повідомив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як він зауважив, цьогоріч на Черкащині заплановано посіяти 443 тис. га ярих зернових і зернобобових культур. Посів технічних культур планують провести на площі 378 тис. га.

– Найбільший відсоток посівних площ займатимуть кукурудза, соняшник та соя, – розповів Роман Косенко. – Водночас триває посів технічних культур. А також –  посадка картоплі та сівба овочевих культур.

Підвищене теплозабезпечення посівів сільськогосподарських культур у березні – квітні обумовило розвиток культур майже на місяць раніше середніх багаторічних термінів.

– Але прогнозувати, який очікується врожай сільськогосподарських культур, ще зарано, – додав Роман Косенко. – Наразі фітосанітарний стан посівів контрольований.

Принагідно Роман Косенко поінформував про участь аграріїв області в державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%». Нею від початку року скористалися вже 124 підприємці.

Докладніше у відео: