Робота без бар’єрів: 77 млн грн компенсувала держава роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
Держава компенсувала роботодавцям 77 млн грн за облаштування робочих місць для 1200 фахівців з інвалідністю від початку 2024 року. Про це повідомила заступник міністра економіки України Тетяна Бережна.
«Працюємо над тим, щоб люди з інвалідністю, зокрема й отриманою внаслідок війни, мали більше можливостей на ринку праці та могли реалізувати свій потенціал. Щоб допомогти роботодавцям усунути бар’єри для працівників на робочому місці, запропонували компенсувати їм витрати на придбання спеціальних меблів, устаткування, допоміжних пристроїв для людей з інвалідністю. Робоче середовище має бути комфортним та безпечним для кожної людини. З початку цього року понад 1000 підприємців отримали від держави компенсацію за облаштування робочих місць для 1200 людей з інвалідністю, яких вони взяли на роботу. Загалом держава компенсувала їм витрати на 77 млн грн», — повідомила Тетяна Бережна.
Компенсації за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю отримали підприємці з усіх регіонів України. Найбільше таких роботодавців у Київській, Черкаській, Івано-Франківській, Одеській та Волинській областях. Серед фахівців, для яких облаштували робочі місця, є бухгалтери, вчителі, інженери з охорони праці, діловоди, адміністратори, менеджери в торгівлі, водії, слюсарі.
Для своїх працівників роботодавці придбали, зокрема спеціалізовані меблі та фурнітуру для пристосування робочих місць працівникам з вадами спини, спеціалізовані функціональні офісні крісла з регулятором висоти сидіння та положення спинки, комп’ютери (ПК, ноутбуки) з вбудованими пристроями захисту очей для працівників з вадами зору, спеціалізовані настільні лампи для працівників з вадами зору, засоби зв’язку та спеціалізовану фурнітуру (телефони і навушники) для працівників з вадами слуху, спецодяг.
Нагадаємо, в серпні 2023 року Уряд запровадив програму надання компенсацій роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. За умовами програми сума компенсації складає до 106,5 тис. грн за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю I групи, до 71 тис. грн — для людей з інвалідністю II групи.
Для отримання компенсації роботодавець має подати заяву впродовж 90 днів з моменту працевлаштування фахівця з інвалідністю. Це можна зробити онлайн на порталі Дія або офлайн, звернувшись до регіонального центру зайнятості. Розгляд заяви триває до 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця.
Програма надання компенсації роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні.
За інформацією Урядового порталу
-
17:42GovTech Meetup: Як ШІ та цифрові реформи змінюють державне управління
GovTech Meetup у Києві зібрав провідних спікерів у сфері цифрового розвитку. Серед учасників — Луукас Ілвес, Марк Борис Андріянич та Валерія Іонан. Подію організував Global…
17:42 -
17:03На Черкащині пройшов форум «Хлібна індустрія – 2025»
Головна подія на українському ринку хлібопродуктів, понад 220 учасників. На Черкащині відбувся форум «Хлібна індустрія – 2025». Провідні виробники хліба та хлібобулочних виробів, інвестори, фахівці…
17:03 -
16:51Реєстрація військовослужбовців за місцем служби за наявності власного житла
Під час проходження служби військовослужбовці можуть декларувати або реєструвати своє місце проживання за місцем розташування службового житла, навіть якщо мають у власності інше житло. Реєстрація…
16:51 -
15:06Травневі температури: якою буде погода на Черкащині на вихідних
На вихідних, 14 та 15 червня, переважатиме комфортна погода, проте можливі локальні короткочасні дощі, місцями з грозами. Синоптики прогнозують температурні показники вдень 19-24 градусів, а…
15:06 -
11:37Як військові можуть отримати грошову допомогу після поранення
Військовослужбовці, які отримали поранення, контузію або травму, мають право на грошову допомогу від держави. Зокрема, передбачено як щомісячні виплати, так і одноразові компенсації, залежно від…
11:37 -
10:57Як здобути українську освіту за кордоном
Уряд створює умови, щоб кожна дитина могла здобувати освіту за українськими стандартами, навіть перебуваючи за кордоном. Є декілька сценаріїв навчання, і всі вони – з…
10:57 -
10:30Хто може отримати разову виплату до Дня Незалежності у 2025 році?
Щороку до Дня Незалежності держава виплачує разову грошову допомогу людям, які мають певний статус. Пенсіонерам гроші нарахують автоматично, іншим категоріям потрібно звернутися до Пенсійного фонду…
10:30 -
10:02Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 6 по 13 червня у статусі…
10:02 -
09:50Діалог влади та бізнесу: фітосанітарний контроль та підтримка аграріїв
Фітосанітарний контроль, його цифрова трансформація та фінансова підтримка аграрного сектору. Такі теми обговорили під час 35 онлайн-зустрічі, яка відбулася у межах регіональної платформи „Діалог влади…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні продовжили повернення наших людей із російського полону. Це вже третій крок обмінів, про які домовились у Стамбулі. Серед тих,…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 13 червня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.06.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 001 560 (+1 220) осіб; танків ‒ 10 934 (+1)…
08:45 -
16:51Наші вдома: з полону повертаються черкащани
Обмін військовополоненими. Сьогодні відбувся черговий етап повернення на Батьківщину українських захисників. Поміж них є і черкащани. Деталі про обмін та його результати для Черкащини очільник…
16:51