Реформа лісової галузі: як працюватиме Кам’янський лісгосп роз’яснили в ОДА

Удосконалення роботи, укрупнення та підвищення ефективності роботи системи. Державні лісгоспи нині проходять етап реформування. Лісові підприємства області – не виключення. Про те, як працюватиметься робітникам Кам’янського лісгоспу після об’єднання з Чигиринським, пояснили в облдержадміністрації.

Зустрівся з активом Кам’янської громади заступник очільника області Роман Карманнік, керівник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, голова Черкаської РДА Валерія Бандурко та представник податкової служби Черкащини Володимир Жаврід.

Реформують лісову галузь відповідно до Указу Президента України від 27 червня 2021 року №228/2021. Рішення щодо об’єднання підприємств приймається індивідуально по кожному, враховуючи специфіку та керуючись комплексом показників діяльності лісогосподарських підприємств.

– Зараз всі наші лісогосподарські підприємства проходять етап реорганізації у межах реформи, – наголосив керівник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко. – Зі свого боку ми намагаємося максимально відстояти кожне з них. Втім, і рахуємося з вимогами реформи. У зв’язку з цим ми укрупнюємо деякі з них. Зокрема, лісгоспи Канева, Лисянки та Кам’янки. У роботі лісництв цим лісгоспів абсолютно нічого не зміниться, лише буде інший адміністративний центр. Податки ж, як надходили в конкретну громаду, так і надходитимуть.

Кам’янський лісгосп – один з кращих в Україні. Однак за показниками площі його доєднують до Чигиринського. Таке об’єднання передбачає скоріше адміністративні зміни, відзначає заступник очільника області Роман Карманнік, а не скорочення або ж переведення податків до іншої громади.

– Всі надходження та податки лишаться в громаді, зарплати не зміняться, максимально зберігаємо на підприємстві робочі місця, – наголосив посадовець. – Зараз усі державні підприємства лісового галузі проходять етап реформування, задля підвищення ефективності роботи всієї галузі. Це передбачає адміністративні зміни, які на місцях намагаємося зробити максимально безболісними. Зараз Кам’янський лісгосп – економічно успішне підприємство, втім покладатися лише на е підприємство, як одне з основних джерел наповнення бюджету, Кам’янській громаді не раціонально. Треба працювати над створенням нових підприємств чи надавати цікаві пропозиції для інвесторів, які б могли зайти до ТГ.

Він додав, що в ОДА відкриті до комунікації та готові експертно роз’яснювати всі моменти, які турбують лісові підприємства Черкащини у процесі реформування галузі.