«Реабілітовані історією. Черкаська область»: на Черкащині презентували вже 11 том серії книг
11-ий том науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Черкаська область» презентували днями. Із цієї нагоди в обласному краєзнавчому музеї зібрались історики, краєзнавці, журналісти, громадськість. Книгу видали за кошти обласного бюджету.
Серія вводить в інформаційний обіг матеріали, документи, свідчення про діяльність політичного керівництва, органів державної влади, репресивних та правоохоронних служб колишнього СРСР, які розкривають антигуманну суть тоталітарної держави. Головним змістом видання є публікація біографічних довідок про кожну людину, яка пройшла крізь жорна репресивної машини.
З дня заснування регіонального підрозділу в 1993 році й до 9 грудня 2017 року (до останнього подиху) беззмінно очолював творчу групу черкаських дослідників заслужений журналіст України П.М.Жук. У її складі впродовж тривалого часу працював лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка письменник і журналіст В.І.Захарченко, який теж був політв’язнем. 31 січня 1973 р. його було заарештовано за антирадянську діяльність і Черкаським обласним судом засуджено на п’ять років суворого режиму. Покарання відбував у концтаборі № 5 у Пермській області.
Нині над виданням книг проекту працюють архівіст першої категорії Віра Рубцова, дослідниця Надія Кубрак та молодший науковий співробітник, аспірант Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького Роман Король. Спільно з архівними працівниками, відомими пошуковцями Черкащини вони презентують вже 11 книгу про репресованих земляків. З-поміж аналогічних підрозділів в Україні черкаськими дослідниками видано найбільше томів проекту.
Зауважимо, засновниками проекту є Національна академія наук України, Інститут історії України, головна редакційна колегія науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією», Служба безпеки України, Національна спілка краєзнавців України, Українське культурно-просвітницьке товариство «Меморіал» імені В. Стуса, обласні ради та обласні державні адміністрації.
-
17:10Ігор Табурець про розвиток альтернативної енергетики на Черкащині
https://youtu.be/NgCI1sDrQoI На Черкащині динамічно розвивають альтернативні джерела енергетики. Про проміжні результати розповів очільник Черкащини Ігор Табурець. - Лише за цей рік на Черкащині маємо +12…
17:10 -
16:22Недуга, що молодшає: черкаська лікарка розповіла, як розпізнати інфаркт міокарда
Наразі в Україні середній вік пацієнта з інфарктом міокарду - 40 - 60 років. Утім непоодинокі випадки пацієнтів із інфарктом міокарду у віці 30 -…
16:22 -
16:13Тетяна Клименко розповіла про втілення проєкту “Відкриті архіви”
На Черкащині розширюють доступ до історії. З цією метою упроваджують культурно-просвітницький проєкт “Відкриті архіви”. Представила проміжні результати його упровадження директорка державного архіву Черкаської області Тетяна…
16:13 -
16:06Рушники Олександри Теліженко на виставці в Марокко
У Королівському інституті берберської культури в Рабаті відкрилася виставка «Рушниковий гай: світ українського рушника» черкаської майстрині Олександри Теліженко. Про це повідомляють в управлінні культури та…
16:06 -
15:32«е-Рослинництво»: в Україні впроваджено новий сервіс
Постанову №1309 «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» ухвалив Кабінет міністрів України. Документ набуває чинності 1 грудня 2024 року.…
15:32 -
14:19День Гідності та Свободи: черкащани вшанували подвиг борців за Україну
Цьогоріч минає 20 років від Помаранчевої революції, 11 – Революції Гідності. З нагоди Дня Гідності та Свободи в обласному центрі відбулися пам’ятні заходи. Світлу пам'ять…
14:19 -
13:14Підприємства Черкащини отримали гранти від держави на розвиток тепличного господарства
Дев’ять підприємств області отримали 37 млн грн, з них 11 – на будівництво теплиць. Кошти спрямовані в межах грантів від держави на розвиток тепличного господарства…
13:14 -
11:53Платники податків Черкащини перерахували 858 млн грн військового збору
За 10 місяців 2024 року жителі Черкаської області спрямували до державного бюджету 858,4 млн грн військового збору. Про це повідомляє ГУ ДПС у Черкаській області.…
11:53 -
11:49Від початку року українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання
Держава виділила на це 260 мільйонів гривень, повідомляє Урядовий портал. Найбільш затребувані професії, які громадяни опановують за ваучерами, — медсестринство, психологія, дошкільна освіта, медицина, кухар, водій, тракторист…
11:49 -
10:59Мінсоцполітики: В Україні запроваджується Система обліку немайнової шкоди українцям, завданої війною
Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії російської федерації проти України". Ця законодавча…
10:59 -
09:47Президент ушанував пам’ять українців, які загинули під час Революції Гідності
У День Гідності та Свободи Президент України Володимир Зеленський ушанував пам’ять українців, які загинули під час Революції Гідності. Глава держави встановив лампадку до хреста на…
09:47 -
09:10Уряд виділив додатково понад 4,1 млрд грн на компенсацію для придбання житла ветеранам війни
Уряд виділив додатково понад 4,1 млрд грн на компенсацію для придбання житла ветеранам війни у 2024 році. Таке рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України…
09:10