Пункти щеплень проти COVID-19 в медичних закладах: як дізнатись про наявність вакцин та графік роботи?
За липень в Україні 11 389 людей захворіли на COVID-19, 2 672 з них пройшли стаціонарне лікування у медзакладі. Наразі в країні зростає захворюваність на коронавірусну інфекцію. Єдиним дієвим та безпечним способом набути імунітет залишається вакцинація. Особливо вона рекомендована для груп ризику.
Щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для кожного українця. Вакцинуватися можна через запис у свого сімейного лікаря або в пункті щеплень при медзакладах.
Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна знайти за посиланням або запитати в операторів контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Чи працюють зараз пункти щеплень у громадських місцях?
Після початку повномасштабної війни робота центрів масової вакцинації, які працювали в ТРЦ та інших пристосованих для масових щеплень приміщеннях, з безпекових міркувань була зупинена. Мережа пунктів щеплень, які працюють в амбулаторіях, лікарнях, ЦПМСД, — чинна. Графік роботи пунктів щеплень у медзакладах в областях можна переглянути тут.
Виїзди мобільних бригад до віддалених громад та населених пунктів в усіх областях під час профілактичних тижнів та виїздних акцій також проводять центри контролю та профілактики хвороб (далі — ЦКПХ). Дізнатись графік виїздів можна, зателефонувавши до ЦКПХ у своїй області або стежити за графіком виїздів у соціальних мережах центрів.
Які вакцини проти COVID-19 доступні в Україні?
Наразі в Україні доступно понад 500 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини проти COVID-19 (вакцина Comirnaty від Pfizer) для дорослих та понад 50 тисяч доз для дітей, вона є у всіх областях.
Кому рекомендоване щеплення проти COVID-19 у 2024 році?
Оновлені рекомендації НТГЕІ затверджені наказом МОЗ від 5 серпня 2024 року №1380. Вони відповідають останнім світовим рекомендаціям щодо щеплень проти СОVID-19 Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
Відтак, схеми вакцинації для населення спрощуються: для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19. Для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6-12 місяців.
Також для лікарів та пацієнтів змінюється визначення етапів вакцинації. Одне щеплення (або два щеплення для окремих груп) — це первинна вакцинація. Всі наступні щеплення — ревакцинація проти COVID-19.
Ревакцинацію через 6-12 місяців рекомендовано робити лише людям із груп ризику:
- дорослим і дітям, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання;
- вагітним;
- людям, старшим за 60 років;
- дорослим і дітям, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції;
- представникам професійної групи ризику (наприклад, лікарі, вчителі, військові та ін.).
Потребу у ревакцинації визначає лікар — враховуючи затверджені МОЗ України рекомендації. Для первинної вакцинації та ревакцинації може бути використана будь-яка з доступних в країні вакцин проти COVID-19. За наявності вибору вакцини рекомендовано надавати перевагу адаптованій під варіант Omicron.
-
21:50Четверо черкащан повернулися додому з ворожого полону, – Ігор Табурець
У межах сьогоднішнього обміну з полону визволили ще чотирьох черкащан. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Довгоочікувану звістку отримали родини у Звенигородському та…
21:50 -
09:03Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 14 вересня
Під час останніх повітряних тривог оборонці знищили в небі над Черкащиною дев'ять ворожих БпЛА. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. - У всіх випадках…
09:03 -
19:33Підсилення від Черкащини: оборонцям спрямували новий вантаж підтримки
Черговий вклад Черкащини в оборонну стійкість країни. Цього разу для 118 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ. Захисникам передали +305 FPV-дронів. Про це повідомив начальник…
19:33 -
19:30«Безпека громадян має бути незмінним пріоритетом для всіх сфер діяльності», – Антон Царюк на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС
Безпека в закладах освіти Черкащини. Організація заходів задля радіаційного та хімічного захисту населення. А також - облаштування камер зовнішнього спостереження в регіоні. Ці та інші…
19:30 -
17:34Із ворожого полону визволили ще 49 українців та українок
Сьогодні відбувся обмін військовополоненими. З полону вдалося повернути ще 49 українців та українок. Серед звільнених — 8 представників ЗСУ, зокрема, двоє тероборонівців. Двоє з Нацполіції,…
17:34 -
16:54Уряд підтримав зміни для удосконалення процесів надання державної підтримки малому бізнесу
Сьогодні, 13 вересня, Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28». Уряд підтримав запропоновані…
16:54 -
16:33Президент: Україна потребує далекобійності, достатньої для того, щоб змінити перебіг війни та змусити Росію шукати миру
Україна сподівається на результат від партнерів щодо далекобійності. Про це Президент Володимир Зеленський заявив під час виступу в межах XX зустрічі Ялтинської європейської стратегії. Глава…
16:33 -
15:06В Україні вже зібрано понад 39 млн тонн врожаю
В Україні намолочено 39,06 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 10, 9 млн га. Загалом зібрано 30,08 млн тонн зернових, 8,2 млн тонн…
15:06 -
15:00З’являється все більше нової техніки для розмінування від українських виробників, — Прем’єр-міністр
Уряд створює ринок гуманітарного розмінування та залучає приватних операторів протимінної діяльності, щоб прискорити цей процес. Про це зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету…
15:00 -
09:55Понад 2,6 тисячі українців виявили бажання приєднатися до кадрового резерву держслужбовців на ДОТ
З них майже 92% — успішно зараховані до кадрового резерву. Про це йдеться на Facebook-сторінці Національного агентства з питань державної служби (НАДС). Більшість кандидатів віддають перевагу майбутній…
09:55 -
09:50До уваги мешканців прифронтових територій: заяви на отримання грошової допомоги для купівлі твердого палива прийматимуться до 25 вересня
Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у партнерстві з мінреінтеграції реалізують спільний проєкт із надання разової грошової допомоги на придбання твердого побутового палива для…
09:50 -
09:33Загальні бойові втрати противника станом на 13.09.2024
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.09.24 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from 24.02.22 to 13.09.24 особового складу…
09:33