Пряма мова. Олександр Скічко про переваги придбання лінійного прискорювача для області

– Мабуть, словосполучення «лінійний прискорювач» у стінах Будинку рад останній місяць лунає частіше, ніж будь-що інше.

Що це таке?

Це – обладнання для променевої терапії. Воно з точністю до міліметра опромінює пухлину, не вражаючи здорові клітини. На сьогодні в онкодиспансері для такої процедури є кобальтовий апарат. Але там зовсім інша якість процедури: зона ураження досить велика. Можлива шкода як для здоров’я пацієнта, так і для медичних працівників.

Скільки коштує?

Близько 60 млн грн. Плюс потрібен бункер. Так, цей апарат дуже вартісний. Але ми маємо понад 2 тисячі пацієнтів, яким потрібне таке лікування.

Чи є кошти?

Купівля лінійного прискорювача своїми силами є накладною для обласного бюджету. Як варіант: лізинг чи концесія.

Про плюси і мінуси поговорили із Сергій Стасько, головний редактор видання Zmi.ck.ua. Як і про те, що ми пропонуємо депутатам облради з цього питання на сесії 4 червня.