Програма відновлення України III: громади проходять навчання з підготовки та подання заявок на фінансування
Мінрозвитку спільно з Проєктним офісом DREAM проводять серію тренінгів для громад та обласних військових адміністрацій. Учасники навчаються створювати проєкти та подавати заявки в межах «Програми відновлення України III», яка реалізується у співпраці з Європейським інвестиційним банком.
На цей етап виділили 100 млн євро для фінансування проєктів відновлення та розвитку. Йдеться про об’єкти розподіленої генерації, муніципального житла, водопостачання та водовідведення, охорони здоров’я.
Кошти на втілення проєктів громад розподілятимуться за допомогою інноваційної платформи DREAM. Це дозволить оцінити потреби громад у відновленні, провести об’єктивний відбір проєктів, відстежити їх реалізацію на всіх етапах, а також виключає можливість зовнішнього втручання.
– Підвищення рівня стійкості та спроможності громад, особливо в прифронтових регіонах, одне з наших ключових завдань. Для цього маємо навчити громади ефективно використовувати наявні інструменти — від підготовки та подання проєктів до їх реалізації. Розподіл субвенції з держбюджету в рамках Програми відновлення України, що реалізується Європейським інвестиційним банком, буде здійснюватися за чіткими й прозорими процедурами. Важливо, що це будуть повноцінні інвестиційні проєкти, сформовані з урахуванням стратегій розвитку громад та Державної стратегії регіонального розвитку. У питаннях співпраці з нашими міжнародними партнерами ми дотримуємося принципів прозорості і підзвітності використання коштів. Тож громади повинні вміти правильно готувати проєкти відновлення, аби вони були профінансовані— зазначив віцепремʼєр міністр з відновлення України, міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Заступник міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін зазначив, що вперше в Україні запроваджено програму, проєкти в якій будуть реалізовуватися на виконання стратегій громад, стратегій регіонального розвитку і Державної стратегії регіонального розвитку.
– Особливу роль у цій програмі відіграє платформа DREAM. Вона автоматизує процеси відбору та моніторингу проєктів, забезпечуючи їх ефективну реалізацію. Разом із тим, в рамках реалізації програми, буде створена нова сутність – Група доброчесності. Вона буде складатися з людей, які мають відповідну репутацію та фахові навички для того, щоб оцінити проєкти на предмет відповідності вартості, терміну реалізації, інших іміджевих та репутаційних ризиків. Ми хочемо впровадити всі можливі принципи та засади доброчесності, відкритості та прозорості, – підкреслив Олексій Рябикін.
Наразі навчання щодо використання екосистеми DREAM пройшли понад 630 представників організацій, які залучені до роботи з проєктами та планують подавати свої проєктні пропозиції для участі у відборі.
Під час вебінару учасники обговорили сутність фінансової програми в контексті DREAM, деталізували умови та процес подачі заявок на відбір. Крім того, розглянули якість заповнення проєктів, пріоритезацію відбору в межах Програми відновлення України ІІІ та подальше звітування щодо етапів реалізації проєктів.
Подача заявки через DREAM передбачає наступні етапи:
-
заповнення інформації та завантаження документів у відповідних розділах електронного кабінету користувача;
-
подання пропозиції з накладанням електронного підпису уповноваженої особи заявника;
-
автоматична пріоритезація, поданих заявниками проєктів, відповідно до встановлених критеріїв, програмними засобами системи DREAM;
-
аналіз рейтингових списків проєктів, які сформовані за результатами пріоритезації, та оцінка пріоритетності проєктів від ОВА (А – високий, В – середній, С – низький).
-
формування рейтингового списку проєктів із зазначенням унікального ідентифікатора (ID) кожного проєкту;
-
аналіз рейтингового списку проєктів, сформованого за результатами пріоритезації, та надання відповідних висновків.
Навчальне відео по роботі з проєктами, що подаються на фінансування: https://bit.ly/3WelhZB
Якщо ви не зареєстровані в системі DREAM – необхідно заповнити форму на долучення за посиланням: https://bit.ly/4iYxaNn
За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України
-
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами у різних галузях. Як покращити взаємодію говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого самоврядування.…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24 -
09:07Загальні бойові втрати противника станом на 18 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 18.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 938 970 (+1 530) осіб, танків ‒ 10 662 (+8) од,…
09:07 -
07:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 18 квітня
Ще з вечора на Черкащині лунали повітряні тривоги. Наші оборонці весь час були на варті. - Загалом у черкаському небі вони знищили два російські БпЛА,…
07:54 -
17:29Ігор Табурець про Раду оборони області (ПРЯМА МОВА)
Провів чергову Раду оборони області. Щоразу порушуємо найнагальніші питання. Вони передовсім стосуються безпеки. Наша команда ОВА, обласний штаб, Сили безпеки й оборони, громади – ми…
17:29 -
16:39Черкаські агровиробники отримають 18 млн грн на будівництво теплиць
Чотири підприємства області отримають 18 млн грн на будівництво модульних теплиць. Міністерство аграрної політики та продовольства погодило надання відповідних грантів. Про це повідомляють у департаменті…
16:39 -
16:30Пліч-о-пліч: громади області доєднуються до нацпроєкту
Ще дві громади Черкащини долучилися до національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Смілянська та Уманська тергромади налагоджуватимуть співпрацю із громадами, які постраждали внаслідок бойових дій. Зокрема,…
16:30 -
16:04На Великдень в області діятимуть посилені заходи безпеки, – Ігор Табурець
Посилені заходи безпеки діятимуть на Черкащині на Великодні свята. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець під час наради з представниками правоохоронних органів і релігійних…
16:04 -
15:18Автоцивілка для ветеранів та ветеранок: страховий поліс буде коштувати 0 грн
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №12295-д, що передбачає повну компенсацію вартості обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) для ветеранів війни. Документ…
15:18 -
15:14Для вакцинації дітей: в Україну надійшло 111 100 доз вакцини проти дифтерії та правця
В Україну надійшло 111 100 доз вакцини проти дифтерії та правця для вакцинації дітей. Вакцина проти дифтерії та правця (АДП) є частиною поставки вакцин, які…
15:14