Програма відновлення України III: громади проходять навчання з підготовки та подання заявок на фінансування
Мінрозвитку спільно з Проєктним офісом DREAM проводять серію тренінгів для громад та обласних військових адміністрацій. Учасники навчаються створювати проєкти та подавати заявки в межах «Програми відновлення України III», яка реалізується у співпраці з Європейським інвестиційним банком.
На цей етап виділили 100 млн євро для фінансування проєктів відновлення та розвитку. Йдеться про об’єкти розподіленої генерації, муніципального житла, водопостачання та водовідведення, охорони здоров’я.
Кошти на втілення проєктів громад розподілятимуться за допомогою інноваційної платформи DREAM. Це дозволить оцінити потреби громад у відновленні, провести об’єктивний відбір проєктів, відстежити їх реалізацію на всіх етапах, а також виключає можливість зовнішнього втручання.
– Підвищення рівня стійкості та спроможності громад, особливо в прифронтових регіонах, одне з наших ключових завдань. Для цього маємо навчити громади ефективно використовувати наявні інструменти — від підготовки та подання проєктів до їх реалізації. Розподіл субвенції з держбюджету в рамках Програми відновлення України, що реалізується Європейським інвестиційним банком, буде здійснюватися за чіткими й прозорими процедурами. Важливо, що це будуть повноцінні інвестиційні проєкти, сформовані з урахуванням стратегій розвитку громад та Державної стратегії регіонального розвитку. У питаннях співпраці з нашими міжнародними партнерами ми дотримуємося принципів прозорості і підзвітності використання коштів. Тож громади повинні вміти правильно готувати проєкти відновлення, аби вони були профінансовані— зазначив віцепремʼєр міністр з відновлення України, міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Заступник міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін зазначив, що вперше в Україні запроваджено програму, проєкти в якій будуть реалізовуватися на виконання стратегій громад, стратегій регіонального розвитку і Державної стратегії регіонального розвитку.
– Особливу роль у цій програмі відіграє платформа DREAM. Вона автоматизує процеси відбору та моніторингу проєктів, забезпечуючи їх ефективну реалізацію. Разом із тим, в рамках реалізації програми, буде створена нова сутність – Група доброчесності. Вона буде складатися з людей, які мають відповідну репутацію та фахові навички для того, щоб оцінити проєкти на предмет відповідності вартості, терміну реалізації, інших іміджевих та репутаційних ризиків. Ми хочемо впровадити всі можливі принципи та засади доброчесності, відкритості та прозорості, – підкреслив Олексій Рябикін.
Наразі навчання щодо використання екосистеми DREAM пройшли понад 630 представників організацій, які залучені до роботи з проєктами та планують подавати свої проєктні пропозиції для участі у відборі.
Під час вебінару учасники обговорили сутність фінансової програми в контексті DREAM, деталізували умови та процес подачі заявок на відбір. Крім того, розглянули якість заповнення проєктів, пріоритезацію відбору в межах Програми відновлення України ІІІ та подальше звітування щодо етапів реалізації проєктів.
Подача заявки через DREAM передбачає наступні етапи:
-
заповнення інформації та завантаження документів у відповідних розділах електронного кабінету користувача;
-
подання пропозиції з накладанням електронного підпису уповноваженої особи заявника;
-
автоматична пріоритезація, поданих заявниками проєктів, відповідно до встановлених критеріїв, програмними засобами системи DREAM;
-
аналіз рейтингових списків проєктів, які сформовані за результатами пріоритезації, та оцінка пріоритетності проєктів від ОВА (А – високий, В – середній, С – низький).
-
формування рейтингового списку проєктів із зазначенням унікального ідентифікатора (ID) кожного проєкту;
-
аналіз рейтингового списку проєктів, сформованого за результатами пріоритезації, та надання відповідних висновків.
Навчальне відео по роботі з проєктами, що подаються на фінансування: https://bit.ly/3WelhZB
Якщо ви не зареєстровані в системі DREAM – необхідно заповнити форму на долучення за посиланням: https://bit.ly/4iYxaNn
За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України
-
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12 -
10:10З початку року агрогосподарства отримали 3,7 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку року 811 господарств, які беруть участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9», профінансовано на 3,7 млрд грн. Враховуючи й 730 господарств ( 90…
10:10