Програма відновлення України III: громади проходять навчання з підготовки та подання заявок на фінансування
Мінрозвитку спільно з Проєктним офісом DREAM проводять серію тренінгів для громад та обласних військових адміністрацій. Учасники навчаються створювати проєкти та подавати заявки в межах «Програми відновлення України III», яка реалізується у співпраці з Європейським інвестиційним банком.
На цей етап виділили 100 млн євро для фінансування проєктів відновлення та розвитку. Йдеться про об’єкти розподіленої генерації, муніципального житла, водопостачання та водовідведення, охорони здоров’я.
Кошти на втілення проєктів громад розподілятимуться за допомогою інноваційної платформи DREAM. Це дозволить оцінити потреби громад у відновленні, провести об’єктивний відбір проєктів, відстежити їх реалізацію на всіх етапах, а також виключає можливість зовнішнього втручання.
– Підвищення рівня стійкості та спроможності громад, особливо в прифронтових регіонах, одне з наших ключових завдань. Для цього маємо навчити громади ефективно використовувати наявні інструменти — від підготовки та подання проєктів до їх реалізації. Розподіл субвенції з держбюджету в рамках Програми відновлення України, що реалізується Європейським інвестиційним банком, буде здійснюватися за чіткими й прозорими процедурами. Важливо, що це будуть повноцінні інвестиційні проєкти, сформовані з урахуванням стратегій розвитку громад та Державної стратегії регіонального розвитку. У питаннях співпраці з нашими міжнародними партнерами ми дотримуємося принципів прозорості і підзвітності використання коштів. Тож громади повинні вміти правильно готувати проєкти відновлення, аби вони були профінансовані— зазначив віцепремʼєр міністр з відновлення України, міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Заступник міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін зазначив, що вперше в Україні запроваджено програму, проєкти в якій будуть реалізовуватися на виконання стратегій громад, стратегій регіонального розвитку і Державної стратегії регіонального розвитку.
– Особливу роль у цій програмі відіграє платформа DREAM. Вона автоматизує процеси відбору та моніторингу проєктів, забезпечуючи їх ефективну реалізацію. Разом із тим, в рамках реалізації програми, буде створена нова сутність – Група доброчесності. Вона буде складатися з людей, які мають відповідну репутацію та фахові навички для того, щоб оцінити проєкти на предмет відповідності вартості, терміну реалізації, інших іміджевих та репутаційних ризиків. Ми хочемо впровадити всі можливі принципи та засади доброчесності, відкритості та прозорості, – підкреслив Олексій Рябикін.
Наразі навчання щодо використання екосистеми DREAM пройшли понад 630 представників організацій, які залучені до роботи з проєктами та планують подавати свої проєктні пропозиції для участі у відборі.
Під час вебінару учасники обговорили сутність фінансової програми в контексті DREAM, деталізували умови та процес подачі заявок на відбір. Крім того, розглянули якість заповнення проєктів, пріоритезацію відбору в межах Програми відновлення України ІІІ та подальше звітування щодо етапів реалізації проєктів.
Подача заявки через DREAM передбачає наступні етапи:
-
заповнення інформації та завантаження документів у відповідних розділах електронного кабінету користувача;
-
подання пропозиції з накладанням електронного підпису уповноваженої особи заявника;
-
автоматична пріоритезація, поданих заявниками проєктів, відповідно до встановлених критеріїв, програмними засобами системи DREAM;
-
аналіз рейтингових списків проєктів, які сформовані за результатами пріоритезації, та оцінка пріоритетності проєктів від ОВА (А – високий, В – середній, С – низький).
-
формування рейтингового списку проєктів із зазначенням унікального ідентифікатора (ID) кожного проєкту;
-
аналіз рейтингового списку проєктів, сформованого за результатами пріоритезації, та надання відповідних висновків.
Навчальне відео по роботі з проєктами, що подаються на фінансування: https://bit.ly/3WelhZB
Якщо ви не зареєстровані в системі DREAM – необхідно заповнити форму на долучення за посиланням: https://bit.ly/4iYxaNn
За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України
-
12:10Міжнародний Реєстр збитків для України відкрив другу категорію – смерть близького члена сім’ї
Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, розпочав приймати заяви за ще однією категорією – смерть близького члена сім’ї. Подати відповідну заяву через вебпортал…
12:10 -
11:34Програма відновлення України III: громади проходять навчання з підготовки та подання заявок на фінансування
Мінрозвитку спільно з Проєктним офісом DREAM проводять серію тренінгів для громад та обласних військових адміністрацій. Учасники навчаються створювати проєкти та подавати заявки в межах «Програми…
11:34 -
08:43Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 16 січня
Ніч в області минула з повітряною тривогою. У цей час працювали сили ППО. Вони захищали наші громади від ворожих БпЛА. У підсумку оборонці збили "шахед"…
08:43 -
08:32Загальні бойові втрати ворога станом на 16 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 16.01.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 814150 (+1480) осіб,танків ‒ 9791 (+11) од,бойових броньованих машин ‒ 20368 (+20)…
08:32 -
08:28Президент України обговорив із Президентом Польщі подальшу оборонну та політичну підтримку
У Варшаві Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Серед головних тем обговорення – подальша взаємодія, оборонна допомога, наближення справедливого миру та…
08:28 -
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів і психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59