Про право дитини на захист від насильства
Усі види насильства щодо дітей є порушенням їхнього законного права на людську гідність та фізичну недоторканість. Лише упродовж карантинного періоду в області 5 дітей згідно з рішенням органу опіки та піклування відібрано у батьків через загрозу життю і здоров’ю, виявлено 20 дітей, залишених без батьківського піклування, інформують в Служби у справах дітей облдержадміністрації.
До Черкаського та Уманського обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей з початку 2020 року направлено 71 дитину, яка потребувала захисту держави.
В умовах установлених карантинних обмежень існують ризики загострення таких проблем, як неналежне виконання батьками своїх обов’язків, уживання алкоголю, наркотичних засобів, домашнє насильство, жорстоке поводження з дітьми, відзначають фахівці служби. Перейняті процесом виживання, не маючи змоги або бажання вирішити свої проблеми самостійно, батьки стають агресивними, що боляче позначається на дітях.
На цей час службами у справах дітей обліковується 485 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з них 446 – проживають у сім’ї, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 36 – зазнали фізичного, психологічного, сексуального насильства, 3 – систематично самовільно залишають місце постійного проживання.
ВАРТО РОЗУМІТИ І ЗНАТИ:
ніхто не має права ображати чи принижувати дитину;
ніхто не має права піднімати руку на дитину, застосовувати фізичні покарання чи психологічний тиск;
жорстоке ставлення до дитини, крик, побиття – не можуть бути методом виховання.
Якщо дитині виповнилося 14 років, вона може самостійно:
звертатись до суду за захистом своїх прав та інтересів;
подавати позов про позбавлення батьків батьківських прав, якщо вони порушують її права та знущаються над нею;
визначити своє місце проживання з одним із батьків;
розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами.
Якщо дитину образили, вона може звернутися за допомогою до:
Служби у справах дітей за місцем проживання;
Національної дитячої „гарячої лінії“(0 800 500 225 або 116 111)
(з мобільного безкоштовно);
КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради» (м. Черкаси вул. Чайковського, 40, тел. (0472) 64 22 33);
КЗ «Обласний міжрегіональний центрсоціально-психологічної реабілітації дітей у м. Умані Черкаської обласної ради» (м. Умань, вул. Івана Гонти, 12, тел. (04744) 4 84 56).
Батьки, які ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, жорстоко поводяться з дітьми, або вчинили насильство над ними, можуть нести адміністративну, цивільно-правову і кримінальну відповідальність.
-
16:51Уряд схвалив рішення щодо впровадження реабілітаційної монопослуги
Президент України визначив одним із ключових завдань для сфери охорони здоровʼя на 2025 рік створення амбулаторних реабілітаційних відділень у громадах, де є лікувальні заклади. Це…
16:51 -
16:42СБУ спільно з Нацполіцією ліквідували нову схему для ухилянтів на Черкащині
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла на території Черкащини. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки-керівника фармацевтичної компанії…
16:42 -
14:41Як українцям отримати кредит під 0% на сонячні панелі та накопичувачі енергії?
Українці можуть отримати кредит під 0% на сонячні панелі та накопичувачі енергії. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського й Уряду, спрямованої…
14:41 -
14:05У вихідні морози досягнуть свого максимуму
Напередодні вихідних середньодобова температура становить 1-2º морозу, а нічні морози не перевищували 4-5º. Проте пік холоду ще не пройдений і буде спостерігатися у вихідні, попереджають…
14:05 -
13:58Ігор Табурець про засідання позачергової сесії обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Позачергова сесія облради. З кількох важливих питань: ліквідація комунального закладу МСЕК, залучення коштів для реконструкції обласного медзакладу, пошкодженого внаслідок російської атаки. Усі питання – в…
13:58 -
12:31Діалог бізнесу і влади: ринковий нагляд
Регіональна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує свою роботу в Черкаській ОВА. Головними темами 16-ої онлайн-зустрічі стали питання дотримання норм законодавства у сфері ринкового нагляду…
12:31 -
11:51Одна заява – декілька засобів реабілітації: як подати та на що звернути увагу
Із 1 січня 2025 року впроваджена нова система оцінювання повсякденного функціонування людини — відтепер рішення ухвалюють експертні команди, які замінили МСЕК. Також подати заяву про…
11:51 -
11:30Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель триває в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують в області. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 31 січня по 07…
11:30 -
11:06За січень держава заощадила 2 млрд грн завдяки Prozorro Market
За перший місяць 2025 року державні замовники закупили через Prozorro Market товари широкого вжитку на суму 16 млрд грн. При цьому вони заощадили майже 2…
11:06 -
10:59Субсидію на оренду житла для ВПО отримала перша родина
Мінсоцполітики працює над тим, щоб допомогти кожній українській родині, яка потрапила у складні життєві обставини, подолати цей етап і стати спроможною, повернутись до економічно незалежного…
10:59 -
09:065 років Дії: історія цифрових змін
За п’ять років Дія виросла з кількох цифрових документів у смартфоні до повноцінної екосистеми державних послуг. Сьогодні це понад 40 сервісів у застосунку та 130…
09:06 -
08:43Загальні бойові втрати ворога станом на 7 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.02.25 орієнтовно склали: особового складу‒ близько 846650 (+1340) осіб, танків ‒ 9975 (+10) од, бойових броньованих машин ‒…
08:43