Президент підписав Закон України про подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України „Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу“ від 14.07.2021 № 1639-IX, який набрав чинності 29.08.2021.

Законом внесено низку змін до Законів України „Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення“ від 03.11.2016 № 1730-VІІІ та „Про виконавче провадження“ від 02.06.2016
№ 1404-VІІІ.

Закон прийнято з метою стабілізації фінансового стану підприємств теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства.

Закон передбачає:

процес реструктуризації заборгованості підприємств теплопостачання
за природний газ перед НАК „Нафтогаз України“;

включення до заборгованості, яка підлягає реструктуризації, заборгованості підприємств, щодо якої ухвалені судові рішення або укладено мирові угоди;

можливість погашення коштом державного бюджету заборгованості
з різниці в тарифах перед підприємствами теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства.

З метою реалізації Закону Кабінет Міністрів України під час засідання 01.09.2021 затвердив Типове положення про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах.

Одним із джерел погашення боргів підприємств теплоенергетики
є відшкодування з державного бюджету заборгованості з різниці в тарифах. Відтак, чинне законодавство вимагає створити у кожному регіоні територіальну комісію, положення про яку сьогодні затверджено Урядом.

Завданням найближчого часу є внесення відповідних змін до Державного бюджету України, а також розробка та прийняття підзаконних актів щодо імплементації Закону.

За інформацією Департаменту інфаструктури та ЖКГ Черкаської ОДА

Стрічка новин