Президент: Інфраструктура – це ставлення держави до своїх людей
Президент Володимир Зеленський під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура» окреслив основні напрямки розвитку та розбудови інфраструктури для перетворення України на країну, комфортну для людей.
Глава держави зауважив, що сфера інфраструктури занепадала понад 20 років.
Він нагадав, що у його передвиборчій програмі важливим пунктом було створення комфортної країни.
«Найперше – це дороги. Про них існував не один мільйон жартів, на їхньому ремонті було вкрадено не один мільйон гривень. Всі думали, що хороші дороги і Україна – це фантастика. Ми довели, що це може стати реальністю», – наголосив Володимир Зеленський.
За його словами, у 2021 році планується відремонтувати та реконструювати чотири з половиною тисячі кілометрів державних доріг та дві тисячі кілометрів місцевих. Також має розпочатися будівництво Київської обхідної дороги загальною протяжністю 150 км, траси М-30 протяжністю 1400 кілометрів, яка буде найдовшою дорогою України і з’єднає схід і захід країни.
Другим пріоритетним напрямком, як зазначив Володимир Зеленський, є національна програма відновлення мостів, у межах якої у 2020 році побудовано та оновлено 216 мостів, серед них – легендарний і сумнозвісний міст у Запоріжжі. Цьогоріч планується будівництво та оновлення 245 мостів, зокрема Кременчуцького.
«Щодня ми доводимо, що Україну можна об’єднувати не тільки гаслами, але й новими дорогами та мостами», – додав Президент.
Також увага приділятиметься залізниці, щоб поїздка залізничним транспортом між містами займала в українців максимум три-чотири години. Це передбачатиме оновлення вагонів, удосконалення й запровадження нових маршрутів «Інтерсіті». Також удосконалюватиметься система приміських поїздів, зокрема готується проект City Express – це інший, якісний та сучасний рівень приміського сполучення, що, серед іншого, допоможе подолати проблеми з трафіком у великих містах. Перший етап проекту включає Київ, Харків та Дніпро.
«Наш четвертий напрямок – авіасполучення. Перш за все це програма розбудови регіональних аеропортів. Зокрема – в Ужгороді, Чернівцях, Полтаві та загалом у 16 містах України», – зазначив Глава держави.
За його словами, нещодавно розпочалася реконструкція міжнародного аеропорту в місті Дніпрі, також планується будівництво аеропорту міжнародного значення на Закарпатті, між Ужгородом та Мукачевом.
«Наша амбітна, але цілком реальна мета, яку ми хочемо реалізувати якомога швидше, – це національна державна авіакомпанія, що зможе здійснювати рейси як всередині країни, так і по всьому світу», – зауважив Володимир Зеленський.
Президент також нагадав, що нещодавно був ухвалений закон про концесію, і вже підписано дві концесійні угоди щодо порту Ольвія та порту Херсон. За його словами, це значні інвестиції у розвиток інфраструктури портів та великі надходження до державного бюджету. А ухвалений закон про внутрішній водний транспорт дає старт розвитку річкових перевезень, що допоможе знизити навантаження на дороги та дасть потенційний економічний ефект у мільярди гривень.
«Ми продовжимо й активну розбудову соціальної інфраструктури в кожному регіоні України – це сотні шкіл, дитячих садочків, стадіонів, лікарень та приймальних відділень», – сказав Глава держави.
Ще одним важливим напрямком буде розвиток індустріальних парків.
«Наразі в нас існує 46 індустріальних парків, але, на жаль, більшість із них – лише на папері, без належної інфраструктури, комунікацій та доріг. Ми працюємо над вирішенням цих проблем і побудовою в Україні дієвої, потужної системи індустріальних парків у кожному регіоні», – зауважив Володимир Зеленський.
Глава держави відзначив і туристичний потенціал. Тому цьогоріч розпочато програму «Велика реставрація», яка передбачає відновлення замків, музеїв, театрів та інших перлин історичної та культурної спадщини України. За три наступних роки буде відреставровано 150 таких об’єктів.
«Велике будівництво» – це не просто красива рекламна картинка. І це не тільки імпульс для зростання нашої економіки та ВВП. Інфраструктура – це ставлення держави до своїх людей. Це те, чим усі ми користуємось сьогодні, щодня. І це те, що залишиться після нас», – резюмував Володимир Зеленський.
-
21:02Планую побувати в кожному районі, – Олександр Скічко з робочим візитом відвідів Уманщину
Очільник області Олександр Скічко нині відвідав Уманщину. Тут побував на декількох об'єктах. За підсумками окреслив найближчі плани з розвитку району та додав, що за найближчі…
21:02 -
15:35Уманські студенти серед переможців Міжнародного музичного конкурсу
Міжнародний конкурс «Golden Talents of Madrid 2021» (онлайн-формат) відбувся 11 лютого в Мадриді. В ньому активну участь взяли студенти та викладачі відділу народних інструментів Уманського…
15:35 -
15:22У вихідні на Черкащині прогнозують похолодання
У вихіднІ погоду Черкащини формуватимуть холодна частина циклону «Erick» з центром над Середньою Волгою та малоактивний атмосферний фронт. Тож на Черкащині синоптики прогнозують похолодання з…
15:22 -
15:01Таким чином формується імуновідповідь, – Наталія Гармаш про реакцію на вакцину
Усі процеси вакцинації, що стартували днями в області, проводились згідно з нормативними документами МОЗУ. Мова, насамперед, про наказ №2070 щодо того, як правильно провести вакцинацію…
15:01 -
14:57СБУ заблокувала багатомільйонну схему незаконного відшкодування ПДВ
Служба безпеки України викрила міжрегіональне угруповання, яке організувало протиправний механізм відшкодування з бюджету податку на додану вартість (ПДВ). Оборудка дозволила ділкам отримати відшкодування з державного…
14:57 -
14:51«Всі медики одужали», – Олександр Дудник про випадки реакції на щеплення проти ковіду
За перші два дні вакцинації в обласні лікарні щепили 170 медиків. У 6 з них зафіксували реакцію на препарат. Нині всі лікарі одужали та почувають…
14:51 -
14:34Вакцинація від коронавірусу – лише добровільна, – Лариса Кошова (фото, відео)
На сьогодні триває процес вакцинації в Черкаській міський інфекційній лікарні, за третій день привили 70 осіб. Всього ж від початку процесу вакцинації щепили на Черкащині…
14:34 -
12:18У Черкасах замайорів прапор у підтримку кримчанам
26 лютого в Україні відзначають день спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. З цієї нагоди сьогодні підняли кримськотатарський прапор поряд із Державним Прапором…
12:18 -
12:00Усі вакциновані вже не мають симптомів побічної дії, – лікарка-імунолог
На Черкащині триває процес вакцинації, область - лідер проведення імунопрофілактики: за 2 доби медикам провели 170 вакцинувань. Також зафіксовано 6 повідомлень про несприятливі події після…
12:00 -
11:34Як вакцинуватимуть проти COVIDу на Черкащині розповіли в ОДА
https://youtu.be/B-NFblaz-_4 В обласі готові вакцинувати майже 8 тисяч медиків. Вони належать до цільової групи. Натепер отримали щеплення 170 з них. Кожен з них дав згоду…
11:34 -
10:58Черкаські аудитори у січні забезпечили відшкодування 2,2 млн грн втрат
Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області у січні провели 5 ревізій. Завдяки перевіркам виявили порушень законодавства, що призвели до втрат фінансових та матеріальних…
10:58 -
10:4326 лютого – день спротиву російській окупації Криму
26 лютого 2014 року став переламним в історії Криму. Саме в цей день під стінами кримського парламенту відбувся багатотисячний мітинг кримських татар і проукраїнських активістів…
10:43