Прем’єр-міністр: Наша мета цього року — щоб індустріальний парк запрацював у кожній області України

Україна впроваджує нові інструменти, щоб виграти регіональну конкуренцію за інвесторів. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-заходу «Реформи задля інвестицій в Україну», що відбувся в межах підготовки до Міжнародної конференції з питань реформ в Україні 2022.

Глава Уряду зауважив, що серед таких інструментів є розвиток індустріальних парків, потенціал яких — від 2,5 млрд доларів додаткових інвестицій.

«Ми робимо все, щоб індустріальні парки існували в Україні не лише на папері. Наша мета — аби цього року в Україні запрацювали щонайменше 25 таких промислових майданчиків, принаймні один в кожній області. У найближчі три роки ми допоможемо облаштувати інфраструктуру, необхідну для повноцінної роботи індустріальних парків», — підкреслив очільник Уряду.

Крім того, Уряд активно розвиває інструмент державно-приватного партнерства. Як відзначив Прем’єр-міністр, Україна уклала 11 угод про розподіл продукції у сфері видобутку.

«Лише в розвідку та початкову інфраструктуру загальна сума інвестицій становить понад 10 млрд доларів. Ми також працюємо над розвитком концесійних проектів у портовій, аеропортовій та в дорожній галузях», — сказав Денис Шмигаль.

За словами Глави Уряду, Україна активно взаємодіє з європейськими альянсами, зокрема Альянсом критичної сировини та Європейським акумуляторним альянсом задля розвитку нових технологій.

«Україна також працює над діджиталізацією економіки, де хоче зайняти лідерські позиції не лише в регіоні, але й у світі. Ми розуміємо, де наша держава може мати конкурентні переваги, й розуміємо, які сектори економіки необхідно розвивати, щоб виграти конкуренцію за інвестора», — резюмував Прем’єр-міністр.