Прем’єр-міністр і перша леді України провели засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль спільно з першою леді України Оленою Зеленською провів розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

Глава Уряду зауважив, що рівно рік тому вперше члени координаційної ради зібралися в такому складі та створили ефективний майданчик для генерування, обговорення та ухвалення дієвих рішень у сфері охорони психічного здоров’я.

«У процесі роботи над Всеукраїнською програмою ментального здоров’я ми усвідомили величезний обсяг і важливість цієї проблематики. Усунення викликів і ризиків у сфері охорони психічного здоров’я має стратегічне значення для держави. У межах програми вже багато зроблено. Дякую кожному за роботу», — зазначив Денис Шмигаль.

«Наша сьогоднішня зустріч збіглася з важкою датою. У нас тепер багато таких дат. Рік тому цього самого дня росія обстріляла центр міста Вінниця, вбила 29 людей, пацієнтів і працівників місцевої клініки, зокрема маленьку дівчинку Лізу, дитину із синдромом Дауна. Я розповідала, що була знайома з нею, ми разом знімалися в ролику за участю дітей. Це лише одна з жахливих історій втрат і переживання втрати, які відбулися за час війни. Давайте усвідомимо, що ми з вами тут саме для того, щоб дати відповідь на це важке питання: як жити далі? І мамі Лізи, і всім батькам, які втратили дітей, і всім дітям, які втратили батьків. І родинам, які, окрім війни, мають у родині ще й непростий діагноз. І ми повинні відповісти, як упоратися захисникам і їхнім родинам із досвідом поранень, втрат, полону», — зазначила Олена Зеленська.

Прем’єр-міністр відзначив, що за підсумками обговорення в межах Міжвідомчої координаційної ради був сформований пакет чергових ефективних управлінських рішень, які Уряд буде впроваджувати разом із міністерствами та профільними міністрами.