Представники громад області взяли участь в онлайн-конференції Програми підтримки реформи Держгеокадастру

30 представників об’єднаних територіальних громад Черкаської області взяли участь в онлайн-конференції в рамках реалізації програми підтримки реформи Держгеокадастру сільськими громадами. Говорили про практичну реалізацію вимог Закону України № 1423, порядок проведення земельних аукціонів.

Організатори круглого столу – Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) за підтримки Програми USAID АГРО.

«Для швидкої адаптації громад до нових реалій ми пропонуємо 7 простих кроків для того, щоб громади були максимально прозорими й ефективно використовували потенціали, які є у прийнятих законах. Ми радимо громадам провести інвентаризацію земель, зробити комплексний план просторового розвитку територій, зустрітись із потенційними інвесторами, регулярно проводити нормативну грошову оцінку земель, оприлюднити всю землевпорядну та містобудівну документацію на публічних ресурсах місцевих громад, виставити земельні ділянки на аукціони, знайти справжніх фахових землевпорядників і сформувати відповідні департаменти», – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Заступник начальника ГУ Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко під час круглого столу відповів на актуальні питання:

Чи потрібно вносити зміни після заміни сторони договору?

Сторону не обов’язково змінювати, це можна робити за бажанням. Громада повинна зареєструвати за собою право власності на цю земельну ділянку.

Якою має бути площа земель для городництва?

Відповідно до ст. 36 Земельного кодексу України площа земельної ділянки, що надається громадянину в оренду для городництва, не може перевищувати 0,6 гектара.

Чи потрібен дозвіл на розроблення технічних документацій після встановлення та відновлення меж?

У статті 55 Закону «Про землеустрій» зазначено, що такий дозвіл потрібен, але стаття 118 кодексу гласить, що такий дозвіл не потрібен. Та все ж ми радимо такі дозволи давати, крім тих земельних ділянок, на яких розташоване нерухоме майно.

Іван Фурсенко, перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад, підсумував: «Органи місцевого самоврядування отримали безпрецедентні можливості у розпорядженні та управлінні своїми ресурсами, що дає змогу наповнення місцевих бюджетів та економічного розвитку території, покращення якості життя сільського аграрного виробника та всіх мешканців громад. Але нові повноваження несуть за собою велику відповідальність, тому важливо виважено ставитись до прийняття рішень щодо розпорядження земельними ресурсами, компетентності та професійних навичок співробітників виконавчих органів місцевих рад, виключати можливість корупційних складових».

Програма USAID АГРО підготувала оновлений Практичний Інструментарій із управління земельними ресурсами. Він допоможе органам місцевого самоврядування ефективно організувати свою роботу в галузі управління земельними ресурсами.

Завантажити Інструментарій можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1C0m9EGff-rqwFiXBCd6n4WKu4P0IxDDn/view

Запис круглого столу в Черкаській області можна переглянути за посиланням https://www.facebook.com/watch/live/?v=351448363078110&ref=watch_permalink.

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області

Стрічка новин