Правда і міфи про приватизацію
На Черкащині та й по всій Україні з 2020 року триває передача державних об’єктів у приватну власність. Щороку близько сотні українських держпідприємств припиняють свою діяльність шляхом приватизації. Чимало з них отримує «нове дихання» завдяки інвестиціям, які стають ключовими для розвитку інноваційної економіки. Разом з тим, усе нове зазвичай обростає міфами та побоюваннями, аж допоки не підтвердить свою ефективність. Відтак, навколо процесу приватизації також існує чимало міфів.
Ви приватизуєте стратегічне
Насправді приватизуються виключно непрофільні для держави активи. Стратегічні активи, об’єкти безпекової та соціальної інфраструктури на приватизацію не передаються.
Усіх звільнять
Не звільнять – постприватизаційні умови містять норми захисту прав робітників – заборона на звільнення протягом певного терміну, зобов’язання збереження виду діяльності, що мотивує модернізувати об’єкти та створювати нові робочі місця.
Все буде як у 90-ті
Ні, не буде – приватизація відбувається виключно на прозорих аукціонах, з публікацією всієї інформації про активи за принципом “всі знають все” – єдиний критерій перемоги на аукціонах це найвища ціна за об’єкт на відкритих торгах.
Продаєте прибуткове
Насправді за даними СБУ у 2019 році державний сектор (96 органів управління 3600 об’єктами) приніс державі збитків на 170 млрд грн. Активи які передаються на приватизацію пронизані корупційними тіньовими схемами, є збитковими та погрузли в судах. Для залучення інвестицій на прозорих аукціонах Фонд призначає ефективний менеджмент, який знищує корупційні схеми та перетворює активи на цікаві для інвесторів.
Приватні власники зруйнують виробництво
З точністю до навпаки – витративши кошти за реальною ринковою ціною активів, власники зацікавлені в їх перетворенні на прибуткові, тому мотивовані інвестувати в модернізацію виробничих потужностей та створення нових робочих місць.
Не на часі
Під цим лозунгом зруйновано тисячі активів, які могли працювати, забезпечувати робочі місця та приносити прибутки для інвесторів і держави. На сьогодні понад 1000 державних активів вже коштують менше за кількість набраних ними боргів, і ця цифра лише зростає з часом. Приватизація – на часі, це цивілізаційний шлях, яким пройшли всі успішні країни.
Інвестиції через приватизацію – дієвий інструмент подолання економічної кризи адже йдеться про сотні мільярди гривень сталих інвестицій в модернізацію активів та створення нових робочих місць.
За інформацією Фонду державного майна України
-
09:25Реформа МСЕК: на Черкащині запрацювали 56 експертних команд
Замість медико-соціальних експертних комісій на Черкащині з 01 січня запрацювали експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування. Їх в області діє 56. Про це повідомляють в…
09:25 -
09:16Загальні бойові втрати ворога станом на 3 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 03.01.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 793250 (+1080) осіб,танків ‒ 9677 (+1) од,бойових броньованих машин ‒ 20070 (+14)…
09:16 -
09:12Звернення Президента України
Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Щойно доповідали міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та міністр агрополітики й продовольства Віталій Коваль про їхні перемовини в Сирії…
09:12 -
08:28Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 3 січня
У небі над Черкащиною збили ворожого «шахеда». Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. - З ночі ми мали повітряні тривоги в області, - зауважив…
08:28 -
15:57«Пліч-о-пліч»: на Уманщині визначили переможців другого етапу змагань
На Уманщині вже визначили 141 переможця територіального етапу змагань шкільних ліг «Пліч-о-пліч». Про це інформують в управлінні освіти і науки Черкаської ОВА. Нещодавно футзальні баталії…
15:57 -
15:53Авторів Черкащини запрошують подавати заявки на видання своїх книг
Власні твори на розгляд експертної ради з питань розвитку книговидавничої справи в Черкаській області можна подавати до 1 травня. Про це повідомляють в управлінні культури…
15:53 -
15:29Міжмуніципальне співробітництво: результати територіальних громад Черкащини у 2024 році
На Черкащині упродовж 2024 року активізували роботу з налагодження міжмуніципального співробітництва територіальних громад області. Результатами проведеної роботи поділилися у департаменті регіонального розвитку ОВА. Так, за…
15:29 -
14:37Гранти на переробку: у 2024 році виробники отримали майже 1,8 млрд грн підтримки
У 2024 році за програмою «Гранти для переробних підприємств» держава виплатила 375 грантів на суму 1,788 млрд грн. Зокрема Міністерство економіки перерахувало 900,9 млн грн…
14:37 -
13:01Не тільки інвалідність: інші цілі проведення оцінювання експертними командами
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338 впроваджується новий процес оцінювання повсякденного функціонування особи з 1 січня 2025 року на заміну медико-соціальної експертизи. Мета…
13:01 -
10:31Як «Земельний банк» запустив прозорий ринок суборенди державних сільгоспземель
У Фонді державного майна України розповіли про результати втілення проєкту «Земельний банк» за перші три місяці діяльності. За цей період проєкт вже приніс 343,7 млн…
10:31 -
09:1425 тисяч українців навчалися цифрової грамотності в освітніх хабах
Понад 25 тисяч громадян з 22 областей країни пройшли навчання в бібліотеках — Хабах цифрової освіти у 2024 році та опанували цифрові навички. Мінцифра й…
09:14 -
09:12Впровадження нової системи оцінювання повсякденного функціонування особи
Реформа МСЕК та впровадження оцінювання повсякденного функціонування — це не лише зміна застарілої системи, а початок масштабного процесу трансформації державної підтримки для людей з інвалідністю…
09:12