Повторне голосування з місцевих виборів у карантинний період

22 листопада, цієї неділі, відбудеться повторне голосування з місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, зазначають в ЦВК.

Нагадаємо, на Черкащині цього дня відбудеться ІІ тур виборів міського голови Черкас, повторні вибори депутатів у Селищенській ОТГ Корсунь-Шевченківського району, Бабанській, Ладижинській ОТГ Уманського району.

Результати голосування з виборів депутатів місцевих рад та міського голови мають бути встановлені не пізніш як на пʼятий день з дня повторного голосування, тобто до 27 листопада 2020 року.

У ЦВК також  наголошують, що під час повторного голосування з місцевих виборів у звʼязку зі складною епідеміологічною ситуацією, повʼязаною з пандемією COVID-19, та оголошеним Кабінетом Міністрів України “карантином вихідного дня” члени дільничних виборчих комісій контролюватимуть дотримання виборцями та іншими учасниками виборчого процесу правил безпеки.

На дільницях повинні бути організовані відповідні протиепідемічні заходи, спрямовані на запобігання поширенню коронавірусної хвороби. Зокрема, при вході на виборчі дільниці має здійснюватися температурний скринінг, а для виборців з ознаками захворювання необхідно передбачити окремі кабіни для таємного голосування. Задля дотримання безпечної дистанції на вході та в приміщеннях, де відбуватиметься голосування, повинна бути нанесена відповідна розмітка. Всі дільниці мають бути забезпечені необхідною кількістю дезінфікуючих засобів.

Нагадуємо про протиепідемічні правила, про які інформували напередодні першого туру 25 жовтня. Так, йдучи до дільниці, необхідно:

• обробити руки дезінфікуючими (антисептичними) засобами перед входом до приміщення для голосування та після виходу з нього;
  • перебувати у респіраторі або захисній масці, у тому числі виготовленій самостійно, таким чином, щоб були прикриті рот та ніс;
  • мінімізувати час перебування в приміщенні для голосування;
  • утриматися від відвідування приміщень для голосування разом із дітьми;
  • після виходу з приміщення для голосування залишити одноразові рукавички, інші одноразові засоби індивідуального захисту в контейнерах/урнах для централізованого збору та утилізації використаних засобів індивідуального захисту;
  • за можливості для здійснення голосування використовувати особисту ручку.