Повага до ветеранів має бути втілена в якісні послуги і державні гарантії, – Руслан Приходько

Заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько відвідав Черкащину з робочим візитом. Під час поїздки він взяв участь у слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. 

У своїй промові посадовець наголосив на важливості комплексного підходу до соціального захисту ветеранів, зазначивши, що ветеранська політика є фундаментом для зміцнення національної безпеки, оборони та економічного розвитку України.

“Наразі нами напрацьована Стратегія державної ветеранської політики, як основна рамка у реалізації, координації та осучасненні підходів усіх політик, обʼєднаних єдиними цілями відновлення та розвитку кожного Захисника і Захисниці та підтримки родин полеглих,” – зазначив заступник Міністра.

Під час слухань обговорювали соціальну підтримку, медичні послуги, психологічну реабілітацію, а також працевлаштування та освітні можливості для ветеранів. Руслан Приходько підкреслив, що лише системний підхід до цих питань дозволить забезпечити Захисникам та Захисницям гідне повернення до цивільного життя.

Заступник Міністра також відвідав один із ЦНАП міста Черкаси, де за підтримки Мінветеранів запроваджено та функціонує адмінсервіс “Ветеран”. За допомогою нього ветерани війни, члени їхніх сімей, а також родини полеглих Захисників і Захисниць можуть отримати необхідні адміністративні послуги швидко, без черг та в одному місці. Зокрема, йдеться про можливість отримання посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю.

Повага до ветеранів і ветеранок та чину полеглих Героїв має бути не лише ідеологією, а й імплементовано наскрізно в усі гарантії та послуги, які надаються державою та громадами, кожний механізм та кожна процедура мають бути зручними та найвищої якості”, – наголосив посадовець.

Крім того, Руслан Приходько відвідав „Табір Максимум“ у Золотоноші, який щороку приймає понад 3 500 гостей та пропонує понад 75 програм, зокрема для ветеранів та їхніх сімей. Цей заклад має широкий спектр послуг, включно з реабілітацією та психологічною підтримкою для ветеранів. Також у таборі відкрито центр протезування LimbFit, який надає безкоштовні протези військовим і цивільним, а також забезпечує реабілітацію та навчання нових українських протезистів.

На Черкащині, розроблено комплексну програму на 2023–2027 роки, яка передбачає обласні заходи та ініціативи територіальних громад, що доповнюють державні гарантії. Окрім цього, з 2016 року в області діє програма пільгового кредитування на придбання житла для учасників бойових дій.

За сприяння Мінветеранів, для доступності та зручності отримання послуг ветеранами,  у 36 територіальних громадах області створено ветеранські простори. Разом з тим у 64 громадах запроваджено 94 “єдиних вікна” для зручного обслуговування ветеранів війни.

Водночас в області активно співпрацює з територіальними громадами щодо розвитку реабілітаційних можливостей та розширення спектра соціальних послуг.

За інформацією Міністерства у справах ветеранів України

Стрічка новин