«Порушення протиепідемічних заходів виявили на кожному четвертому об’єкті», – Володимир Папач

Держпродспоживслужба області продовжує здійснювати посилений державний нагляд за дотриманням санітарного законодавства, протиепідемічних заходів у закладах освіти, продовольчої, непродовольчої торгівлі, громадського харчування, інших соціально важливих об’єктах.

Фахівці Держпродспоживслужби проводять роботу щоденно спільно з представниками Національної поліції та органами місцевого самоврядування.

Начальник управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпрожспоживслужби у Черкаській області Володимир Папач розповів, що за липень та першу половину серпня фахівці провели 1260 перевірок. Порушення санітарного законодавства, протиепідемічних заходів виявили на кожному четвертому об’єкті. Найбільше порушень зареєстрували у закладах продовольчої торгівлі та закладах громадського харчування.

Загалом з початку року фахівці Держпродспоживслужби області провели понад 10,7 тисяч перевірок. Порушення санітарного законодавства протиепідемічних заходів виявили у 25 % випадків.

Найбільш характерними порушеннями залишаються недотримання дезінфекційного, маскового режиму, відсутність температурного скринінгу працівників, відповідного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами та власне, недотримання дистанції відвідувачами закладів, не організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, з подальшою утилізацією та ін.

Держпродспоживслужба продовжує роботу щодо недопущення епідускладнень, зокрема, з коронавірусної інфекції, у зв’язку із масовим паломництвом хасидів до міста Умань на святкування Рош-ха-Шана.

Фахівці Держпродспоживслужби перевірили 105 суб’єктів господарювання: КНП «Уманьводоканал», 5 закладів охорони здоров’я, 3 ринки, понад 90 закладів торгівлі та ресторанного господарства розташованих в зоні проживання та святкування. Порушення зареєстровані на третині об’єктів.