Понад 700 тисяч штук сіянців виростили корсунь-шевченківські лісівники для лісокультурної кампанії 2021

smartcapture

Цьогоріч в планах Корсунь-Шевченківського лісгоспу здійснити відтворення лісів на загальній площі 83,4 га. Із них навесні заліснять 75,3 га, восени – 8,1 га.

Як повідомив директор Корсунь-Шевченківського лісгоспу Василь Яценко, для успішного проведення лісокультурної кампанії у лісових розсадниках виростили 718 тисяч штук сіянців. Найбільше –¬ сосни звичайної – 561 тис. сіянців, 87 тис. сіянців дуба звичайного, 38 тис. сіянців горіха чорного, 18 тис. сіянців дуба червоного. З метою відходу від монокультур, крім основних порід при створенні насаджень та при доповненні висаджуватимуть також модрину європейську, гледичію, горіх волоський, черемху пізню.

Потурбувалися корсунь-шевченківські лісівники і про запаси лісового насіння. Загалом заготовили 7350 кг., частина його буде використана під час створення лісових культур шляхом висівання насіння на лісокультурні площі, решта – для висіву в лісові розсадники.

Лісовідновлювальні роботи будуть проводитися як ручним (садіння під меч Колесова), так і механізованим способами. При цьому механізовані роботи складатимуть не менше двадцяти п’яти відсотків.

Корсунь-шевченківські лісівники перед садінням сіянців оброблятимуть їх суперабсорбентами: верхня частина посадкового матеріалу буде оброблятися фунгіцидом, а коренева система – інсектицидом. Це дасть можливість у перший рік досягти більшої стійкості рослин до захворювань та уникнути пошкодження кореневої системи шкідниками, й у такий спосіб досягти максимальної приживлюваності.

Крім того, планується створення плантації новорічних ялинок на площі 1 га, де буде висаджено п’ять тисяч штук сіянців сосни звичайної та ялини європейської.

Аби забезпечити потреби населення у широкому виборі декоративного посадкового матеріалу, на підприємстві виростили та готові реалізувати понад чотири тисячі штук різноманітної декоративки, а також 300 штук саджанців лимона Мейєра із закритою кореневою системою.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Стрічка новин