Понад 300 підприємців області пройшли законодавчі навчання

На Черкащині понад 300 осіб взяли участь у безкоштовних семінарах для представників бізнесу щодо нововведень в законодавстві. Організував їх Департамент регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації в партнерстві із територіальними громадами та державними органами у Черкаській області в рамках виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва Черкаської області на 2021-2025 роки.

Кущові навчальні семінари пройшли в Черкасах, Каневі, Жашкові та в Звенигородці. Серед бажаючих взяти участь були роботодавці, підприємці, фахівці кадрових служб і бухгалтери.

Фахівці податкової служби надали необхідну консультативну допомогу та відповіді на всі запитання щодо змін в податковому законодавстві, об’єднану звітність та виправлення в ній помилок, форму №20-ОПП, штрафні санкції за невчасно подану звітність, зміни у формах фіскальних чеків, порядок проведення перевірок і ведення ПРРО, РРО.

Одним із найактуальніших питань для обговорення стали зміни, що стосуються електронного реєстру лікарняних та алгоритму призначення виплат. Конструктивне обговорення викликала тема переходу на електронні трудові книжки, ведення реєстру трудових книжок, покрокові дії для роботодавців та працівників при подачі електронних трудових книжок та яким чином інформація про прийняття, переведення і звільнення буде потрапляти до реєстру застрахованих осіб після сканування трудових книжок.

Про актуальність і важливість проведення подібних семінарів свідчить активність серед учасників, які протягом усіх зустрічей ставили конструктивні запитання до представників державних органів. Роботодавці і підприємці розповідали про труднощі з якими доводиться зіштовхуватися під час подачі звітності, проведення перевірок контролюючими органами та як у них відбувається налагодження роботи щодо переходу на електронні лікарняні і електронні трудові книжки. Усі бажаючі змогли отримати персональний фідбек щодо вирішення тих проблемних питань, які були направлені до представників державних органів.