Понад 11 тисяч захисників і захисниць скористалися пілотним проєктом із зубопротезування та зуболікування
Захисники і захисниці можуть отримати стоматологічну допомогу безоплатно за пілотним проєктом “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”, який реалізують Національна служба здоров’я України спільно з Міністерством охорони здоров’я. Проєкт включає дві послуги: лікування зубів та протезування.
З початку пілотного проєкту послугою з лікування вже скористалися 8398 захисників та захисниць, з зубопротезування – 4465. НСЗУ сплатила майже 30 млн грн за надання послуги з зубопротезування та більше 12 млн грн – за послуги зуболікування.
Скористатися стоматологічними послугами в межах пілотного проєкту можуть:
– учасники бойових дій;
– ветерани війни;
– особи з інвалідністю внаслідок війни;
– військовослужбовці, які поки не отримали статус учасника бойових дій, але продовжують виконувати бойові завдання.
Гранична вартість послуг із зуболікування не може перевищувати 24 952 грн, із зубопротезування – 14 984 грн.
Як отримати послугу з зуболікування:
– Отримати направлення від лікаря-стоматолога;
– Звернутися до медзакладу, який має договір із НСЗУ;
– Заповнити заяву та надати копії документів з пред’явленням оригіналів.
Які документи потрібні: паспорт громадянина України; облікова картка платника податків; посвідчення (учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни/посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).
Військовослужбовці, які не перебувають у відпустці, також мають отримати скерування (направлення) від командира військової частини. А потім звернутися до лікаря, який надасть направлення для отримання відповідної послуги.
Важливо! Захисники та захисниці мають право скористатися послугами зубопротезування та зуболікування будь-де, незалежно від місця проживання, перебування чи прописки. Скористатися кожною послугою можна один раз протягом року в межах граничної суми.
Послуги із зубопротезування та зубопротезування покриваються як дві окремі послуги в межах пілотного проєкту. Пацієнт може безоплатно отримати як послуги із лікування зубів, так і протезування, залежно від потреб:
– Стоматологічне обстеження та оцінку стану здоров’я ротової порожнини.
– Проведення інструментальних досліджень (рентгенографія, ортопантомографія тощо).
– Лікування карієсу та його ускладнень.
– Лікування травм зубів та їх опорного апарату.
– Відновлення анатомічної форми зубів, включаючи встановлення стоматологічного штифта.
– Хірургічне та нехірургічне видалення зубів.
– Підготовка ротової порожнини до протезування (без урахування лікувальних процедур).
– Встановлення зубних протезів (незнімних металокерамічних, повних/часткових знімних нейлонових/акрилових, частково знімних бюгельних).
– Виготовлення протезів (відбитки, прикус, вибір матеріалу, дизайн, фрезерування/моделювання).
– Фіксація протезів (припасування, контроль, корекція, полірування).
– Знеболення на всіх етапах.
– Невідкладна медична допомога.
– Направлення на спеціалізовану допомогу та інші медичні послуги.
З повним переліком послуг, можна ознайомитися на сайті НСЗУ в розділі “Громадянам” / “Безоплатне зубопротезування та -лікування для захисників та захисниць”: https://cutt.ly/yeG5Xr4u.
Знайти найближчий до вас медичний заклад, який бере участь у проєкті, можна на аналітичній панелі (дашборді) з онлайн-мапою «Надавачі медичних послуг за напрямом “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України”». У полі фільтрів зліва оберіть область, населений пункт. Також ви можете одразу обрати стоматологічний заклад. В полі “Пакет / Напрям” оберіть необхідну послугу: “Протезування зубів” або “Лікування зубів”.
Також дізнатися, який заклад надає послуги безоплатно, можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
За інформацією НСЗУ
-
17:07Освітяни Черкащини представили свої напрацювання на Саміті шкільного харчування
Міжнародний досвід для здорового майбутнього школярів. У Києві відбувся перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування. Черкащина на цьому заході представила власний досвід впровадження реформи шкільного…
17:07 -
16:41Уряд розширив соціальні гарантії деяким категоріям громадян
Сім’ї військових, зниклих безвісти та які згодом були оголошені померлими, зможуть отримати одноразову грошову допомогу протягом трьох років з моменту набрання чинності судового рішення. Про…
16:41 -
15:36В ДСНС області розповіли про основні причини пожеж на Черкащині
Протягом десяти місяців 2024 року на Черкащині зареєстровано 1859 пожеж. Це більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Про це повідомила речниця ГУ ДСНС України…
15:36 -
15:20Оксана Компанієць про результати оцінки якості освіти на Черкащині
Успішність учнів дещо покращилася. Такі результати другого етапу моніторингу якості освіти у закладах загальної середньої освіти. Про них на брифінгу в медіацентрі ОВА розповіла начальниця…
15:20 -
14:24Понад 11 тисяч захисників і захисниць скористалися пілотним проєктом із зубопротезування та зуболікування
Захисники і захисниці можуть отримати стоматологічну допомогу безоплатно за пілотним проєктом “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”, який реалізують…
14:24 -
14:21Google запускає платформу для вивчення штучного інтелекту — безоплатно для всіх українців
Тепер вивчати ШІ стало ще простіше — Google у співпраці з Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації та за інформаційної підтримки Дія.Освіта запускає платформу з безоплатними ресурсами…
14:21 -
11:49На Черкащині визначились, як реалізовуватимуть Концепцію розвитку охорони психічного здоров’я в Україні
Обласний план заходів із реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров'я в Україні на 2024 - 2026 роки представили в Черкаській ОВА. У заході взяли участь…
11:49 -
11:23Бюджетні установи Черкащини отримали компенсацію за розміщення ВПО
Уряд спрямував області 774 тис. грн додаткової дотації з резервного фонду державного бюджету на компенсації за безоплатне розміщення ВПО в бюджетних закладах. Як інформують у…
11:23 -
10:43Медіаграмотність для всіх: в Україні провели масштабний урок для школярів
Днями відбулася трансляція Всеукраїнського уроку медіаграмотності, організованого Міністерством культури України в межах проєкту «Фільтр» за підтримки ПРООН та фінансування уряду Японії. Урок охопив ключові питання:…
10:43 -
10:36«Енергостійкість громад – наш спільний курс», – Ігор Табурець
Ставати стійкішими, виявляти ініціативу, енергетично зміцнюватися. Громадам Черкащини представили апробовані механізми впровадження об’єктів генерації електричної енергії за рахунок природного газу, відновлювальних джерел енергії. Зустріч…
10:36 -
10:11Чому немає зв’язку під час знеструмлень — дивіться в першому випуску нового Youtube-проєкту Мінцифри
У коротких відео Станіслав Прибитько, директор Директорату електронних комунікацій Мінцифри, дасть відповіді на поширені запитання. Залишатися на зв’язку — одна з найважливіших потреб під час…
10:11 -
09:55Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 листопада
Шість ворожих БпЛА знищено в межах Черкаської області. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Майже дев'ять годин поспіль область була на тривозі з початку…
09:55