Подарувати дитині сім’ю: більше 40 тренерів готові навчати кандидатів у прийомні батьки
45 фахівців з усієї України завершили навчання за новою державною програмою підготовки кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, усиновлювачі, опікуни/піклувальники, патронатні вихователі. Із них – 2 учасники з Черкаської області. Про це додатково поінформувала Служба у справах дітей Черкаської ОВА.
Навчальний курс для тренерів, які готуватимуть кандидатів для створення сімейних форм виховання, проведено за підтримки Міністерства соціальної політики та Національної соціальної сервісної служби Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Партнерством “Кожній дитині”
Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович зауважила, що саме від тренерів залежить, наскільки люди будуть готові прийняти дитину у свою сім’ю.
«Навчання – це надзвичайно важлива складова. Тому що, коли ви берете до родини дитину з певними травмами, то ви повинні точно розуміти, як передати свою любов, з якими викликами доведеться зустрітися, як сильно дитина буде випробовувати вас. Всі ці речі неможливі без якісного супроводу і навчання. Але я дякую новому сегменту тренерів, які дозволять зробити цю послугу навчання більш доступною. Нам потрібно дуже багато тренерів, багато родин і багато дітей в родинах!» – зазначила Оксана Жолнович.
Курс тривав понад 3 місяці та передбачав поєднання теорії та практики. Навчання тренерів відбувалось у кілька етапів. На першому – онлайн-заняття. Спочатку йшлося про особливості програми підготовки, чинне законодавство, специфіку навчання групи кандидатів, основи професійної майстерності. Другий, спеціалізований, етап передбачав очне навчання. Тренерів розділили на 2 групи: тих, хто вже мав сертифікати іншої державної програми, і тих, хто навчався вперше. А далі усі мали відпрацювати отримані знання на практиці – з людьми, які хочуть взяти дитину в родину.
«Ця програма дає можливість вибору. Бо людина, яка ще остаточно не визначилася, може прийти на навчання і краще зрозуміти себе. Програма також передбачає психологічний супровід, навчання міждисциплінарних команд. Від того, як ми будемо навчати, залежить якість життя і благополуччя дитини у цій сім’ї. Ми не можемо допускати, щоби дітей потім віддавали із сімей в інтернати, бо, на жаль, таких прикладів достатньо», – пояснює заступник директора міжнародної благодійної організації «Партнерство кожній дитині» Зінаїда Кияниця.
За підтримки кваліфікованих наставників, тренери вже навчили 134 сім’ї кандидатів, які готові дати дітям родини. Після отримання сертифікату тренери можуть працювати самостійно.
Навчання відбулося в рамках проекту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни», що впроваджується Партнерством «Кожній дитині» за підтримки UNICEF Ukraine на замовлення Міністерство соціальної політики України та Національна соціальна сервісна служба України
За інформацією Міністерства соціальної політики України
-
19:42В області діятимуть графіки погодинних відключень електроенергії
У понеділок, 18 листопада, на Черкащині будуть застосовані графіки погодинних відключень електроенергії. Про це інформують в ПАТ "Черкасиобленерго". Ліміти області доведено від НЕК “Укренерго”. 06:00-07:00…
19:42 -
11:24Пункти незламності на Черкащині
Зважаючи на ситуацію з ворожими обстрілами, черкащанам нагадують про пункти незламності. - На сьогодні маємо мережу із 200 пунктів незламності на Черкащині, - поінформував начальник…
11:24 -
10:41Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 17 листопада
На Черкащині під час останніх тривог оборонці знищували ворожі БпЛА та ракети. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. З ночі в області були затяжні…
10:41 -
09:43Звернення Президента України
Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Щойно зустрівся з міністром закордонних справ Японії: він з візитом в Україні. І важливо, що це перший його візит в…
09:43 -
09:37Загальні бойові втрати ворога станом на 17 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 720880 (+1640) осіб, танків ‒ 9350 (+12) од, бойових броньованих машин…
09:37 -
09:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 16 листопада
З ночі область була на тривозі, яка тривала пʼять годин поспіль. У цей час в межах нашої території знищено 11 "шахедів". Про це інформує начальник…
09:51 -
19:04Очільник області зустрівся з агровиробниками
Пряма комунікація, прозора взаємодія. Начальник ОВА Ігор Табурець зустрівся із аграріями та виробниками агропродукції Черкащини. Спільно обговорили ситуацію в галузі, завершення господарського року та його…
19:04 -
16:17В ОВА обговорили перспективні напрями співпраці з УВКБ ООН
Допомога внутрішньо переміщеним особам, надання засобів першої необхідності, ремонт приміщень і виплата допомоги. Черкащина плідно співпрацює з Агентством Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.…
16:17 -
16:16«Діалог влади та бізнесу»: на щотижневій зустрічі обговорили питання держнагляду та контролю
У межах комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу» представили платформу «ПУЛЬС», розроблену для збору зворотного зв’язку від бізнесу про взаємодію з державою для підвищення якості…
16:16 -
15:46Черкаський театр підкорює Полтаву: гастролі з національною класикою
Актори Черкаського академічного театру ім. Т. Шевченка виступили з гастролями в Полтаві. Презентувавши українську класичну драму в Полтавському театрі ім. М. Гоголя. Про це повідомляють…
15:46 -
15:19Уряд прийняв постанову про заміну МСЕК новою системою оцінювання
Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», яка визначає новий порядок проведення оцінювання і замінює процес медико-соціальної експертизи (МСЕК).…
15:19