Питання діяльності пожежно-рятувальних підрозділів  розглянули на регіональній комісії

На Черкащині продовжують розширювати мережу пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної та місцевої пожежної охорони. Про це повідомив заступник очільника області Антон  Царюк під час засідання регіональної  комісії з питань ТЕБ та НС.

Нині в області функціонують 192 пожежно-рятувальних підрозділи добровільної пожежної дружини. Ще 6 – добровільної пожежної команди та 38 для забезпечення місцевої пожежної охорони.

Наше ключове завдання – забезпечити належну організацію їхньої діяльності, – наголосив Антон Царюк. – Зокрема, йдеться про технічне оснащення та ремонт техніки. Безпека громади – це коли швидко працює місцева добровільна пожежна команда, в якої є всі необхідні для цього засоби та техніка. Це – наша спільна відповідальність: обласної влади – ДСНС – громад.

Упродовж року в регіоні планують відкрити ще +3 пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної та місцевої пожежної охорони. Вони запрацюють у Звенигородському, Золотоніському та Уманському районах.

– Для сільської місцевості такі підрозділи – потужна підтримка безпекової складової, – наголосив у виступі т.в.о. заступника начальника управління запобігання НС ГУ ДСНС України в області Антон Плахотній. – Головна мета їхнього функціонування оперативне реагування на надзвичайні події. Це надактуально. Лише з початку року в сільській місцевості виникло 449 пожеж. Унаслідок 16 людей загинули. Ще 15 – травмовані.

За результатами регіональної  комісії з питань ТЕБ та НС дано завдання організувати належну діяльність підрозділів добровільної та місцевої пожежної охорони. Зокрема, здійснити ремонт існуючої техніки та забезпечити паливно-мастильними матеріалами.

Крім цього, доручено організувати роботу щодо забезпечення соціальних гарантій для особового складу добровільних і місцевих формувань.