Пільги на ЖКП нараховуватимуться для всіх за єдиним підходом і критеріями
Програма житлових субсидій і пільг на житлово-комунальні послуги протягом багатьох років забезпечує додаткову підтримку сотням тисяч українців, які її потребують, аби вчасно сплачувати за ЖКП. Щороку держава виділяє на ці потреби близько 40 млрд грн. Зокрема, у бюджеті на 2025-й рік на покриття субсидій та пільг передбачено 42,3 млрд грн.
З метою підвищення адресності, ефективності програми житлово-комунальних пільг, а також забезпечення однакових умов користування пільгами для громадян, Уряд ініціював низку важливих змін.
Зокрема, протягом 2025 року пільги на ЖКП для всіх отримувачів надаватимуться за єдиним підходом, тобто з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Така норма передбачена в Законі “Про державний бюджет на 2025 рік”. Зазначимо, що з 2015 року більшість українців з пільгових категорій пільги на оплату житлово-комунальних послуг отримували саме за таким принципом. Проте деяким категоріям вони надавались без врахування доходу сім’ї.
Зважаючи на обмежені війною можливості Державного бюджету України і з урахуванням того, що держава має забезпечити підтримкою тих українців, які її найбільше потребують, передбачено норму, що протягом 2025 року пільги на ЖКП мають надаватись для всіх за єдиним підходом і критеріями: з урахуванням доходу родини та можливості сплачувати за комунальні послуги самостійно.
При цьому, якщо родина звернулася за призначенням пільг з 1 січня 2025 р., її право на отримання пільги з урахуванням сукупного доходу сім’ї також визначатиметься з 1 січня 2025 р. Але якщо родина отримувала пільги ще до 31 грудня 2024 р. включно, зміни щодо призначення застосовуватимуться після закінчення опалювального сезону 2024/2025 рр.
Важливо: норма про єдиний підхід врахування доходу родини НЕ стосуватиметься учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Для них підходи до надання пільг НЕ змінюються.
Крім того, 17 січня Уряд підтримав проект Закону, який пропонує стимулювати тих громадян, які отримують монетизовані (в грошовому еквіваленті) пільги, спрямовувати ці кошти саме на оплату житлово-комунальних послуг.
Наразі, на жаль, не всі споживачі, які отримують пільги, дотримуються цього принципу. Зокрема, з 01.08.2024 до Пенсійного фонду України за наданням пільг на оплату ЖКП звернулося понад 17 тисяч пільговиків, які вже накопичили борг у розмірі 52,7 млн грн. Тобто люди отримували кошти на сплату житлово-комунальних послуг, проте витрачали їх на інші потреби. Це призвело до збільшення боргів перед підприємствами критичної інфраструктури.
Аби змінити ситуацію та стимулювати пільговиків спрямовувати кошти на оплату ЖКП, Уряд внесе відповідний проект Закону до Верховної Ради для подальшого розгляду та ухвалення депутатами.
За інформацією Урядового порталу
-
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12 -
10:10З початку року агрогосподарства отримали 3,7 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку року 811 господарств, які беруть участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9», профінансовано на 3,7 млрд грн. Враховуючи й 730 господарств ( 90…
10:10