Підтримка звільнених з полону: на Черкащині провели тренінг для фахівців

На фото - Наталія Кравченко на відкритті тренінгу

Адаптація й психосоціальна підтримка людей, звільнених з полону, а також їхніх рідних. В обласному центрі провели тренінг для фахівців із супроводу ветеранів/ветеранок війни й демобілізованих осіб. А також  психологів реабілітаційних відділень і надавачів психосоціальної підтримки.

На фото - учасники тренінгу

Тренінг організовано в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської – Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України спільно з Управлінням реінтеграційних заходів Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України за сприяння Черкаської обласної військової адміністрації.

На фото - Юлія Євстратова

Модераторкою заходу стала головна спеціалістка відділу постізоляційного супроводу управління реінтеграційних заходів Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ, підполковник Юлія Євстратова. 

Участь у відкритті заходу взяла перша заступниця начальника Черкаської ОВА Наталія Кравченко. 

– Коли людина потрапляє в полон – це абсолютна ізоляція, тяжка травма, – зауважила Наталія Кравченко. – Коли вона повертається додому, то ми бачимо втрату ідентичності. І завдання фахівців – зрозуміти це і під час спілкування не травмувати, а показати: «Ви – вдома». Водночас важливо, щоб допомога була ненав’язливою. Звільнені з полону повинні навчитися самостійно ухвалювати рішення.

На фото - учасники тренінгу

Під час тренінгу розглянули ключові питання роботи зі звільненими з полону. Зокрема:

  • загальне поняття постізоляційного супроводу;
  • заходи адаптації й психосоціальної підтримки осіб, які пережили полон;
  • налагодження взаємодії між центрами реінтеграції, військовими частинами, ТЦК та СП;
  • механізми координації й обміну досвідом між державними інституціями та громадами;
  • розбір складних практичних кейсів.

Крім того, фахівці ознайомилися з нюансами встановлення довіри, визначення ключових проблем, етапів реінтеграції. А також проаналізували проблемні ситуації, з якими вони стикаються в роботі.

– Ми повинні побудувати ефективну систему супроводу звільнених з полону в кожній громаді, – підкреслила Наталія Кравченко. – Маємо знати, як  працювати, щоби реально допомогти тим, хто цього потребує.

На фото - навчальна література

Подібні навчальні тренінги також відбулися в Чернівецькій, Чернігівській, Дніпропетровській, Одеській областях. Наразі їхніми учасниками стали понад 400 фахівців. 

Нагадаємо, нещодавно Черкащина презентувала свій досвід підтримки ветеранів на засіданні тематичної робочої групи з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки для ветеранів.

Стрічка новин