Підтримати тих, хто захищає: проєкти для військових, ветеранів та їхніх родин
Сьогодні розповідаємо про побудову системи соціальної підтримки для наших захисників та захисниць.
Наразі діє кілька пілотних проєктів, їх мета – підтримати тих, хто захищає нас – військових, ветеранів та їхні родини. Успішні результати будуть масштабовані на національний рівень. Логіка всіх проєктів в тому, щоб військовий та його родина на кожному з етапів служби міг без труднощів отримати підтримку держави.
Перший проєкт – це підготовка фахівців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для надання якісних соціальних послуг військовим.
Йдеться про всі етапи проходження військової служби, починаючи від мобілізації, безпосереднього несення служби та повернення до умов цивільного життя. Простими словами: коли військовозобов’язаний приходить до центру комплектування, потрібно з’ясувати, які у нього в цивільному житті залишаються питання, проблеми, труднощі, чи потрібна підтримка його родині. Для цього, спільно з Міноборони, ми відпрацьовуємо компонент соціальної підтримки за допомогою навчальної програми, готуємо фахівців для надання якісних соціальних послуг військовим.
Другий – це запровадження соціального супроводу військових та їхніх родин на базі військової частини.
1 грудня п’ять команд соціальних працівників розпочали надання послуги у військових частинах ЗСУ у 4-х областях. Їхнє завдання – допомагати військовим з цивільними питаннями. Наприклад, вони консультують щодо оформлення документів, забезпечують психосоціальну підтримку, інформують про соціальні гарантії. Ми хочемо аби люди, які прийшли в армію і не мають військового досвіду, не відчували себе покинутими, щоби їм допомогли адаптуватися до нових умов та не залишили без уваги їхні родини. Вже сьогодні ми маємо позитивні відгуки від тих, хто отримав підтримку.
«Дякую соцпрацівнику, який допоміг оформити довідку ВПО для моєї вагітної дружини. Зараз я спокійний, що дружина не лишилася сам-на-сам з бюрократичною машиною і отримає всі соціальні виплати після народження дитини, що передбачені законом», – говорить Андрій, молодший сержант.
«Маю батька з інвалідністю. Соціальний працівник допомагає сестрі вирішити певні побутові питання, пов’язані з цим. Також допомогли знайти адвоката, який вирішує юридичні проблеми з опікою над дитиною від першого шлюбу», – теж додає Сергій, сержант, що скористався послугами соціального працівника.
Третій – це впровадження діяльності соціальних працівників у закладах охорони здоров’я, де вони працюють із пораненими військовими.
Зараз соцпрацівники працюють у складі мультидисциплінарних команд на базі медичних закладів. Вони можуть допомогти з відновленням документів; проходженням ВЛК чи МСЕК, надати вичерпну інформацію щодо соціального захисту, зокрема – про забезпечення допоміжними засобами реабілітації, призначення соціальної допомоги та виплат. Така послуга – місток між реабілітацією в лікарні та поверненням до життя у громаді.
Четвертий – програма соціального відновлення для військових та їхніх родин.
Соціальне відновлення спрямоване на стабілізацію емоційного стану родини та захисника, зниження стресу, побудову партнерських стосунків в родині з врахуванням нових обставин – військової служби. Наразі три області пілотують цей проєкт, а участь в ньому вже взяли понад 100 родин . Мета програми – дати можливість військовому відновитись під час проходження військової служби, відпочити разом з родиною та забезпечити його повернення до служби з новими силами.
П”ятий – послуга соціальної адаптації для ветеранів та їхніх родин.
Її завдання – допомогти повернутись до цивільного життя після демобілізації. Наразі ця послуга вже пілотується у двох областях – Полтавській та Черкаській. Триває підготовка до запуску на Вінниччині. Складається вона із двох рівнів – соціальне відновлення та соціальна адаптація в громаді.
Соціальне відновлення відбувається на базі реабілітаційних та санаторно-курортних закладів. Там родина ветерана має змогу відпочити разом, отримати допомогу у стабілізації психоемоційного стану, зниженні стресу. Спільно із психологами, соціальними працівниками, соціальними педагогами сім’я може пропрацьовувати всі складнощі, які виникають при поверненні до цивільного життя та подальші кроки для їх вирішення. Завдяки цьому захисник та родина отримують відповіді на питання, які їх хвилюють, отримують фахову допомогу, одночасно маючи можливість відпочити в комфортних умовах.
Соціальна адаптація – спрямована на те, щоб інтегрувати ветерана в громаду, а громаді допомоги правильно налаштувати взаємодію із захисниками та захисницями, що повертаються додому.
Про те, як надається послуга соціального відновлення на Черкащині, можна дізнатись з відео ГО «Табір Максимум»
За інформацією Міністерства соціальної політики України
-
09:28Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 грудня
Остання тривога на Черкащині тривала понад дев'ять годин поспіль. У цей час у межах області знищено чотири ворожих БпЛА. Про це овідомляє начальник Черкаської ОВА…
09:28 -
09:26Зимова підтримки: понад 590 тисячам українських дітей спрямовано фінансову допомогу “Тепла зима”
У межах програми “Зимова підтримка”, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським, Міністерство соціальної політики запровадило нову виплату “Тепла зима” для вразливих категорій українців. Станом на 20…
09:26 -
09:18Дашборди ФДМУ: зручний інструмент для аналізу та моніторингу ринку державного майна
Фонд державного майна України удосконалює інноваційні цифрові сервіси – дашборди, які візуалізують в реальному часі динаміку орендних та приватизаційних процесів державного майна. Інструменти доступні за…
09:18 -
09:08Загальні бойові втрати противника станом на 23 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.12.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 776090 (+1990) осіб,танків ‒ 9615 (+6) од,бойових броньованих машин ‒ 19885 (+15)…
09:08 -
09:06Ми повинні зробити все, щоб 25-й рік став для України роком миру, – Президент
https://youtu.be/RNelBXaa2Ks?si=_AJHUSACpw5iHWSI Вітаю вас! Пане міністре! Шановні пані та панове українські дипломати, усі працівники та працівниці дипломатичної служби нашої держави. Вітаю вас із професійним днем та…
09:06 -
11:49Ігор Табурець про ситуацію в області на 22 грудня
У ніч на неділю ворог атакував країну понад сотнею ударних БПЛА. Повітряні цілі фіксували і в небі над Черкащині. В області працювали сили та засоби…
11:49 -
09:53Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 21 грудня
З вечора п'ятниці ворог не давав спокою захисникам неба Черкащини. За попередніми даними, в межах області вони знищили 4 "шахеди". Про це повідомив начальник ОВА…
09:53 -
16:59На Черкащині відкрили обласний «Ветеран ПРО»
Простір для адаптації, розвитку, дружнього спілкування та навчання. Для українських захисників і захисниць, які повернулися з фронту, їхніх близьких. На Черкащині запрацював обласний осередок «Ветеран…
16:59 -
16:13Понад 590 тисячам українських дітей спрямовано фінансову допомогу “Тепла зима”
У межах програми “Зимова підтримка”, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським, Міністерство соціальної політики запровадило нову виплату “Тепла зима” для вразливих категорій українців. Станом на 20…
16:13 -
15:59Направлення на ВЛК можна буде отримати через Резерв+ без потреби йти до ТЦК
Військовозобовʼязані зможуть отримати електронне направлення на проходження ВЛК через застосунок Резерв+ без необхідності відвідувати територіальні центри комплектування. Відповідний механізм Міністерство оборони планує напрацювати до кінця…
15:59 -
15:11З нового року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту»
З 1 січня 2025 року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту». Це важливий крок для поліпшення якості дошкільної освіти в Україні. Нововведення стосується багатьох…
15:11 -
14:12Діалог із молоддю: як розвивати студентське самоврядування
Участь у грантових проєктах, розвиток студентського самоврядування та волонтерська діяльність. Про такі ініціативи йшлося під час зустрічей молоді на Уманщині. Заступник начальника Черкаської ОВА Олександр…
14:12