Підготовка водійок вантажівок: Понад 100 учасниць проєкту вже почали практичне навчання
Триває ініційований Міністерством розвитку громад та територій пілотний проєкт з підготовки водійок вантажівок – учасниці програми вже завершили теоретичне навчання та розпочинають практичні уроки водіння. Заплановано, що практичне навчання триватиме до лютого 2025 року. Після завершення учасниці проєкту складатимуть іспит для отримання посвідчення відповідної категорії.
– Наше завдання – продемонструвати, що професія водія не має статі, а головне мати необхідні навички та бажання освоїти новий фах. Разом з тим, мета проєкту – не просто навчити жінок, а забезпечити працевлаштування, адже лише так можна долати стереотипи та упередження щодо “традиційно чоловічих професій”. Сьогодні учасниці готуються до практичних занять з водіння вантажівок. Ми бачимо їхню мотивацію, прагнення до розвитку та запит на знання. Зокрема, жінки цікавляться правильним проходженням процедур перевірки документів і вантажу, а також особливостями оформлення протоколів та іншої супровідної документації. Наша мета – забезпечити формування комплексних навичок, які дозволять водійкам почуватися максимально впевнено за кермом під час кожного рейсу, – коментує заступник міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач.
Окрім того, учасниці вже розпочали відвідувати підприємства компаній-партнерів, що висловили готовність працевлаштувати випускниць програми. Наприклад, вже відбулись візити до компаній “Fozzy Group Логістика” та “Novus” у Києві. Під час екскурсій на підприємства жінки дізнаються про переваги працевлаштування в конкретній компанії, рівень заробітної плати, умови роботи, особливості адаптації на робочому місці та безпосередньо знайомляться з автопарком підприємства.
На черзі – екскурсії ще до низки підприємств, зокрема до компаній ТОВ “ТрансЛогістик”, “МХП”, “Metro”, “AST”, “Kronospan Rivne”.
Нагадаємо, пілотний проєкт з підготовки водійок вантажівок стартував у вересні 2024 року. Ключова мета ініціативи – розширити професійний потенціал жінок у сфері перевезень, що особливо важливо в умовах кадрової кризи та дефіциту водіїв-далекобійників в Україні. У рамках ініціативи заплановано навчити щонайменше 100 жінок для працевлаштування їх до компаній-партнерів, що займаються перевезеннями.
Пілотний проєкт з підготовки та працевлаштування водійок вантажівок реалізується ГО “Фундація інституційного розвитку” за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України та за підтримки Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.
За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України
-
09:12Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 лютого
Знову складна ніч з тривогами по 6-7 годин у кожному районі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Силами ППО, наших мобільних вогневих груп…
09:12 -
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12