Під посиленою охороною: в Україні стартувала ялинкова кампанія
У лісових масивах протягом всього різдвяно-новорічного періоду патрулюватимуть рейдові бригади державної лісової охорони спільно з працівниками Національної поліції та Держекоінспекції, а заготовлені лісівниками новорічні дерева будуть маркуватися спеціальними засобами – паперовими етикетками або пластмасовими бирками-стяжками, що унеможливить незаконну заготівлю/збут новорічних ялинок.
Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності.
Перевірити походження ялинки можна за номером із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті Сервіси перевірки легальності та походження деревини | ДАЛРУ | ЛІАЦ (ukrforest.com) та за допомогою програмного забезпечення для Android yalynka.info (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).
Сподіваємось та розраховуємо на свідомість громадян при придбанні дерев та просимо при їх виборі – звертати увагу на наявність маркування уніфікованими засобами.
Про факти незаконного вирубування дерев просимо повідомляти на гарячу лінію Держлісагентства 0-800-604-473 або ж його територіальні органи. Також, можна звернутися до правоохоронних органів та територіальних органів Держекоінспекції.
В свою чергу, інформуємо, що за незаконне рубання новорічних дерев передбачена відповідальність. Розмір штрафу залежить від нанесеної шкоди довкіллю. А розмір шкоди – від місця скоєння незаконної рубки та діаметра дерева. Зокрема, у грудні-січні розмір шкоди за незаконне вирубування хвойних дерев збільшується в три рази.
Так, шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні складає від 759 до 3432 грн.
Розмір шкоди за незаконне вирубування хвойних дерев на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів складає від 8621 грн до 42 690 грн.
Водночас, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й адміністративний штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від 510 до 1020 грн, посадові особи – від 2 550-5 100 гривень.
Також, Статтею 246 Кримінального кодексу України для осіб, що заподіяли істотну шкоду за незаконну вирубку зелених насаджень на території лісів передбачена кримінальна відповідальність що карається штрафом від 17000 до 25500 грн або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
-
14:56Спорт сильних: на Черкащині борці виборюють всеукраїнську першість
Сьогодні Черкащина приймає Кубок України з греко-римської боротьби. Першість виборюють понад 140 спортсменів із 14 областей України. Зокрема, й нашої. Учасників та їхніх тренерів привітав…
14:56 -
17:56«В агро треба прибирати перепони, а не вибудовувати їх», – Ігор Табурець
День дискусій і пошуків оптимальних шляхів упровадження реформи з меліорації. На Черкащині триває ІІІ Меліоративний форум і виїзні комітетські слухання Комітету Верховної Ради України з…
17:56 -
16:49Версія 2.0: в Україні посилюють регіональну координацію Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Оновлена. Масштабована. Людиноцентрична. Поле присутності Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» посилюють в Україні через рік після створення Регіональної координації. Про це інформують в координаційному…
16:49 -
16:36В області прогнозують зниження температур
Гігантський блокуючий антициклон-довгожитель, який у метеорології називають «парниковим котлом», тривалий час не допускав у наш регіон свіже повітря Атлантики. Проте вчора він все ж дозволив…
16:36 -
16:10На Черкащині триває жнивна кампанія
Майже 800 тис.тонн збіжжя та зернобобових вже зібрали на Черкащині. Аграрії обробили 138,6 тис. га. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ОВА. Середня урожайність…
16:10 -
15:53Каталог “Українська техніка для громад” презентували на Черкащині
У межах президентської політики “Зроблено в Україні” в Черкасах відбулась нарада щодо всеукраїнського роуд-шоу “Українська техніка для громад”. У Черкаській обласній військовій адміністрації керівникам громад…
15:53 -
12:42Прозорість і підзвітність: щотижневий моніторинг публічних закупівель на Черкащині
На Черкащині продовжують відстежувати публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Проводять моніторинг у межах діяльності робочої групи «Прозорість та підзвітність». Так, з 11 по 19…
12:42 -
12:35Жнива-2024: в Україні вже намолочено понад 15 млн тонн зернових та олійних
Аграрії всіх областей збирають ранні зернові культури. Загалом обмолочено 4 403, 25 тис. га зернових і олійних, намолочено 15,7 млн тонн нового врожаю. Про це…
12:35 -
11:21На порталі Дія доступний сервіс електронного бронювання військовозобовʼязаних працівників
Ключова мета запровадження бронювання через портал Дія – максимально пришвидшити процес, зробивши його автоматизованим й наскільки це можливо скоротити час очікування. Керівники критично важливих для…
11:21 -
10:34Влада зобовʼязала мобільних операторів забезпечити 10 годин роботи мережі без світла
Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій оновив вимоги щодо роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Тепер під час відключень електроенергії мобільний зв’язок…
10:34 -
09:08Ігор Табурець зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні
З надійними партнерами пліч-о-пліч. Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пан Мартін Єґер під час візиту на Черкащину зустрівся з очільником області…
09:08 -
08:56Урядовці, представники місцевої влади та міжнародні партнери проводитимуть спільні брифінги щодо подолання енергетичних викликів
Представники Офісу Президента України, уряду, обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування та дипломатичних установ започаткували проведення спільних брифінгів. Вони відбуватимуться що два тижні та будуть…
08:56