Під час війни безбарʼєрність залишається у фокусі уваги влади

Під головуванням Заступника Керівника Офісу Президента України Ірини Верещук відбулася нарада щодо соціального захисту осіб з інвалідністю в умовах війни.

Особливу увагу зосередили на дітях та ветеранах.

У заході взяли участь: Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, а також представники Мінреінтеграції, МВС, МЗС, Мінветеранів, Мінмолодьспорту, МОЗ, МОН, Мінцифри.

Йшлося про придбання шкільних автобусів із місцями, спеціально призначеними для дітей з особливими освітніми потребами.

Також учасники наради розглянули питання щодо реалізації проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю», а саме:

• трансферу до автошкіл;

• компенсації за навчання керуванню транспортним засобом і переобладнання авто для осіб з інвалідністю;

• напрацювання методичних рекомендацій про порядок та умови створення автошкіл для людей з інвалідністю тощо.

Окремо порушувалося питання щодо розвитку адаптивних видів спорту для осіб з інвалідністю.

За результатами наради учасники домовилися посилити міжвідомчу координацію для реалізації конкретних практичних кроків із підтримки осіб з інвалідністю в умовах війни.

За інформацією Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України