Перенавчання на актуальні професії дозволить залучити на ринок праці сотні тисяч українців
Сотні тисяч економічно неактивних українців можна залучити на ринок праці, надавши їм можливість опанувати нову актуальну професію, перекваліфікуватись чи підвищити професійний рівень. Про це зазначила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна під час бізнес-форуму «Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу», який відбувся у Харкові. В заході взяли участь представники Державної служби зайнятості, обласної влади, великих роботодавців регіону.
– За результатами дослідження, проведеного Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи, сьогодні 13,3 мільйона українців працюють, ще близько мільйона активно шукають роботу і готові розпочати працювати найближчим часом. Водночас 12,5 мільйонів українців є економічно неактивними. Зокрема, це люди, які не можуть знайти підходящу роботу за своєю професією, або через брак необхідних навичок чи освіти. В цій групі також студенти, люди, що ведуть домашнє господарство, пенсіонери, які вийшли на пенсію за віком, але могли б ще працювати, жінки, що перебувають у декретній відпустці, люди з інвалідністю. Це саме ті люди, яких можна залучити на ринок праці, надавши їм можливість опанувати нову актуальну на сьогодні професію, перекваліфікуватись, підвищити професійний рівень, — зазначила Тетяна Бережна.
За її словами, українці можуть зробити це завдяки навчальним програмам, запровадженим Урядом, зокрема, в центрах профтехосвіти Держслужби зайнятості. Щороку ЦПТО здатні підготувати близько двохсот тисяч фахівців, яких потребує бізнес.
Заступниця міністра економіки нагадала, що нині відбувається реформа центрів профтехосвіти, спрямована на посилення їх спроможностей, в тому числі через залучення бізнесу до участі у наглядових радах ЦПТО. Це дозволить підприємцям впливати на підготовку фахівців, які потрібні їм саме сьогодні, коригувати навчальні програми згідно запитів бізнесу та їх тривалість, замовляти підготовку спеціалістів за новими професіями.
– Я пишаюся підготовкою викладацького складу центрів профтехосвіти. Це дуже завзяті молоді люди, які дійсно люблять свою роботу. Тому всі слухачі, які в нас навчаються в ЦПТО, у більшості своїй говорять про високий рівень підготовки, про цікаве і корисне навчання в такому закладі. І 86% з них після випуску працевлаштовується. Державна служба зайнятості працює для того, щоб кожен, хто шукає роботу, мав її. Щоб кожне підприємство, яке у пошуку кадрів, задовільнило свій попит. Ми сповідуємо принцип: живи і працюй в Україні. І реалізовуємо його через рекрутингові програми, навчання, гранти, компенсаційні проєкти. Від бізнесу та шукачів роботи потрібен лише запит, від нас — реалізація, — зазначила директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.
Учасники форуму обговорили ситуацію на ринку праці Харківської області та співпрацю бізнесу з центрами профтехосвіти ДСЗ щодо навчання, перенавчання та перекваліфікації робітників. А також відвідали навчально-виробничі майстерні Харківського центру профтехосвіти, ознайомились з навчальними програмами центру.
На сьогодні у Харківському ЦПТО ДСЗ навчають за 41 ліцензованою професією та 75 освітніми програмами підвищення кваліфікації. У 2024 році навчання в центрі пройшли майже 2 300 фахівців, з них 1627 безробітних, 86 учасників бойових дій, 230 людей навчались за ваучером, ще 335 фахівців навчались за кошти роботодавців.
Нині в Україні працюють 8 центрів профтехосвіти Держслужби зайнятості — в Одесі, Полтаві, Дніпрі, Рівному, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Сумах. В центрах навчають спеціалістів за 98 робітничими професіями та понад 400 напрямками підвищення кваліфікації.
Нагадаємо, бізнес-форум відбувся в рамках міжрегіонального проєкту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу», що реалізується Міністерством економіки України в партнерстві з ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».
За інформацією Міністерства економіки України
-
15:24Черкащина розширює мережу ветеранських просторів: +1 в Іркліївській громаді
В області працюють над створенням повноцінної мережі ветеранських просторів. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За його словами, в громадах області вже маємо…
15:24 -
15:18Перші 100 родин отримали кошти для відбудови житла на власній ділянці
У рамках державної програми "єВідновлення" здійснено виплати для перших 100 родин, які подавалися на компенсацію за знищенне житло шляхом відбудови на власній ділянці. Загальна сума…
15:18 -
13:59Понад 29 тисячам працюючих пенсіонерів Черкащини перерахували пенсії
З 1 квітня в області перерахували пенсії для 29,5 тис. пенсіонерів. Про це інформують у ГУ Пенсійного фонду області. Із них 9,6 тис. – по стажу та заробітній…
13:59 -
13:51До зведеного бюджету від черкаських платників надійшло 8,4 млрд грн податків
За перший квартал цього року до зведеного бюджету від черкаських платників надійшло 8,4 млрд грн податків. Порівняно з показниками січня-березня 2024 року це більше на…
13:51 -
13:14Прозорість і підзвітність: в області продовжують моніторити публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині. Моніторинг здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 28 березня по 04…
13:14 -
12:43Про соціальний супровід військових у підрозділах
За два місяці 2025 року близько двох тисяч військовослужбовців та членів їхніх сімей отримали послугу соціального супроводу безпосередньо у підрозділах та військових шпиталях в межах…
12:43 -
10:56Черкаський драмтеатр представить «Украдене щастя» у Кракові
Виставу “Украдене щастя” представить Черкаський академічний обласний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка в межах XII Міжнародного фестивалю українського театру «Схід-Захід». Про це повідомляють в управлінні…
10:56 -
10:19Перша виплата 2025 року: аграріям компенсували 126,6 млн грн за українську техніку
Міністерство економіки України провело першу в 2025 році виплату за програмою компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки. 126,6 млн грн вже перераховано покупцям техніки вітчизняного…
10:19 -
09:53Діалог бізнесу і влади: як підприємствам працювати в умовах війни
Про підтримку бізнесу в умовах війни, порядок дій у разі пошкодження майна, а також про запуск проєкту з відновлення обладнання йшлося під час 25-ої зустрічі…
09:53 -
09:18«Школа Супергероїв» розпочне роботу в двох медичних закладах Черкаської області
На Черкащині цього літа відкриють новий освітній простір «Школи Супергероїв». Він діятиме на базі двох медичних закладів — Черкаської обласної лікарні та Клінічного центру онкології,…
09:18 -
09:07Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Міністерство цифрової трансформації України презентує Digital State UA — першу в Україні платформу, що репрезентує цифрову екосистему України на глобальному рівні та демонструє, як українські…
09:07 -
08:51Загальні бойові втрати противника станом на 4 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.04.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 920950 (+1380) осіб,танків ‒ 10528 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 21932 (+30)…
08:51