Освітяни Черкащини представили свої напрацювання на Саміті шкільного харчування
Міжнародний досвід для здорового майбутнього школярів. У Києві відбувся перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування. Черкащина на цьому заході представила власний досвід впровадження реформи шкільного харчування. Про це інформують в управлінні освіти і науки ОВА.
Саміт зібрав близько 500 учасників. Подія проходила на двох сценах і включала експо-зону, де представили 40 проєктів з різних регіонів України.
Черкащину на заході представляли заступник начальника ОВА Олександр Шамрай і делегати від громад Умані, Сміли та Черкас. Напрацювання у напрямку розвитку шкільного харчування представили фахівці департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
Під час заходу перша леді Олена Зеленська разом із міністром освіти і науки Оксеном Лісовим та міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком презентувала реформу шкільного харчування.
– Їжа – значна складова успіхів у навчанні й житті, – наголосила перша леді. – Тому найперше ми зібрали за одним столом одночасно багато різних інституцій і почали діяти, крок за кроком. Сьогодні я пишаюся тим, що всупереч війні відбулося оновлення стандартів і нормативної бази, модернізуються старі кухні та їдальні, побудовано першу фабрику-кухню. Сотні кухарів та управлінців підвищують свою кваліфікацію. Якісне й корисне харчування з’являється навіть там, де учні роками не мали доступу до гарячих обідів.
Саміт став важливою платформою для розробки стратегій у шкільному харчуванні, що забезпечить дітям доступ до якісної їжі та підтримає місцеві економіки. Шкільне харчування стає частиною глобальної стратегії сталого розвитку завдяки зусиллям європейських країн та міжнародних партнерів.
Довідково:
- Черкаська область реалізує програму реформування шкільного харчування до 2029 року.
- 99,5% шкіл області мають базову модель організації харчування, 0,5% — опорну.
- Харчові норми виконуються на 90%, меню оновлено в усіх школах.
- Система НАССР діє у 100% харчоблоків шкіл області.
- Середня вартість харчування на учня в області — 46 грн.
- 87% учнів отримують харчування, з них 75% — гаряче.
- 67 шкіл у 17 громадах беруть участь у проєкті Всесвітньої продовольчої програми ООН для підтримки харчування учнів 1-4 класів.
- Держава виділила 87,6 млн грн субвенцій для забезпечення гарячим харчуванням учнів молодших класів.
- У Черкаській області створюють кулінарний хаб для навчання кухарів шкільних їдалень.
- Видано 1,5 тисячі навчальних посібників із здорового харчування для шкіл області.
- На ремонт 8 харчоблоків виділено 38 млн грн субвенції.
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15