Ольга Мізінова про початок в області сезону активності кліщів

На Черкащині розпочався сезон активності кліщів. Про це повідомила заступниця  генерального директора Черкаського обласного центру контролю хвороб та профілактики МОЗ України Ольга Мізінова на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як вона розповіла, небезпека кліщів у тому, що вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань. Зокрема, для нашого регіону особливо актуальна хвороба Лайма.

– Минулоріч в області було зареєстровано 362 випадки Лайм-бореліозу, – розповіла Ольга Мізінова. –  Найбільше випадків захворювань зафіксували в 19  громадах Черкаського району. А за три місяці цього року на Черкащині зареєстровано вже 15 випадків Лайм-бореліозу. Хворі інфікувались у жовтні, листопаді та грудні минулого року.

Фахівці обласного центру контролю хвороб та профілактики  постійно відстежують об’єкти довкілля на природну інфікованість бореліями. Цьогоріч таких моніторингів уже провели понад 70.

Принагідно черкащанам нагадали правила запобігання укусів кліщів:

• перед виходом для захисту скористайтеся репелентом — спеціальним засобом, найчастіше у вигляді аерозолю, що відлякує кліщів;
  • на прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч: саме там кліщів найбільше;
  • звільніть місце для привалів від хмизу, гілок, сухої трави в радіусі 20-25м;
  • подбайте про відповідне вбрання, обирайте закрите взуття та одяг;
  •  покривайте голову головним убором.

Докладніше у відео: