Олександр Турченяк про реалізацію програми “Сади Перемоги” на Черкащині
Черкащина зберігає лідируючі позиції щодо впровадження всеукраїнської ініціативи “Сади Перемоги”. Нині 29 тергромад області вже мають затверджені програми та впроваджують їх. Про це розповів заступник очільника області Олександр Турченяк під час брифінгу в медіацентрі ОВА.
Як він зауважив, найбільш активним є Черкаський район. Тут програму “Сади Перемоги” реалізують у 12 громадах. У Звенигородському районі охоплено 9 громад, в Уманському – 5, у Золотоніському – 3.
– Коли проект розпочинав впроваджуватися, співпраця тривала на рівні ОВА, територіальних громад та SURGe, – розповів Олександр Турченяк. – Сьогодні “Сади Перемоги” набирають обертів. До реалізації програми приєднуються благодійні фонди та партнери. Вони підтримують тергромади не лише посадковим матеріалом, а й технікою. Це надважливо й цінно.
Заступник голови ОДА розповів про успішні практики тергромад, зокрема про досвід Буцької ТГ. У минулому році тут зібрали майже 40 тонн врожаю та допомогли продовольством 11 тис. жителів.
– У цьому році громада теж активно продовжує роботу, – додав Олександр Турченяк. – Посадили понад 3 тонни картоплі для забезпечення потреб місцевих жителів, ВПО та ЗСУ. Саджають високоолеїновий соняшник, щоб забезпечити олією дитячі садочки та школи ТГ. Також виробляють згущене молоко, яке планують постачати до великих мереж супермаркетів у межах країні.
Триває робота і в інших громадах. Зокрема, в Чигиринській ТГ висадили 1 тонну картоплі. Зібраний урожай спрямують до медзакладів.
У Зорівській ТГ засадили теплі грядки для потреб закладів освіти.
У Корсунь-Шевченківській ТГ висадили картоплю різних сортів та посіяли соняшник. Загальна площа висаджених культур становить близько 7 га.
– Черкащина надійно тримає аграрний фронт, – наголосив Олександр Турченяк.- Забезпечення продовольчої безпеки в регіоні для нас в пріоритеті. Цей напрям перебуває на постійному контролі начальника ОВА.
Довідково:
проект “Сади Перемоги” стартував в Україні у 2022 році. Ініціатива запроваджена проектом “Супровід урядових реформ в України” (SURGe).
Ключова складова проекту – це підтримка сільських домогосподарств у територіальних громадах.
Результатами реалізації є забезпечення продуктами харчування комунальних закладів (шкіл, садочків, лікарень), ВПО, які проживають на території громад, а також військовослужбовців ЗСУ.
-
15:51Причини та протидія: Антон Плахотній про пожежі екосистемах Черкащини
Понад 320 пожеж в екосистемах Черкащини виникло від початку року. Про причини виникнення загорянь на території регіону на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління…
15:51 -
15:36Сергій Озеран про роботу пунктів незламності на Черкащині
З 1 жовтня в області поновлюють роботу пункти незламності. Загалом планують запустити 201 такий осередкок. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та…
15:36 -
15:27«Освіта під час війни – складне випробування, яке ми разом долаємо», – Ігор Табурець
Черкащина – місце сильних. Сильних освітян. Напередодні Дня працівників освіти очільник області Ігор Табурець зустрівся з представниками цієї галузі Черкащини. За професійні надбання та здобутки…
15:27 -
15:18Для Черкащини розподілять лінійний прискорювач
Українські лікарні отримають 15 лінійних прискорювачів, аби ще якісніше лікувати пацієнтів з онкологією. Лінійні прискорювачі будуть розподілені між медзакладами у Сумській, Рівненській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій,…
15:18 -
14:30#Черкащина_місце_сили. Тепер – офіційно
Черкащина офіційно зареєструвала свій слоган як торговельну марку. Про це повідомляють у Департаменті регіонального розвитку ОДА. Свідоцтво надає виключне право використовувати Черкаською областю слоган #Черкащина_місце_сили…
14:30 -
13:44Черкащанка виборола бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової
Анастасія Теліженко здобула бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової. Змагання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату проходили з 21 до 28 вересня в м. Ліма…
13:44 -
13:41Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних
Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Відтепер журналісти, активісти та будь-хто охочий може легко перевіряти, чи причетна людина або бізнес…
13:41 -
13:38Денис Шмигаль: Наша мета — очистити Україну від російського мінного сміття за найближчі роки
Сьогодні потенційно замінованими в Україні залишається близько 174 тисяч кв. км. Це величезна територія, розмінування якої може зайняти десятиліття. Україна збирається це зробити за найближчі…
13:38 -
10:16У Міносвіти розповіли, яким буде національний мультипредметний тест 2024
2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже…
10:16 -
10:08Медична евакуація: як потрапити на лікування за кордон військовим?
Вже понад півтора роки повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки…
10:08 -
09:56Пліч-о-пліч: черкаські будівельники продовжують відновлювати херсонську Іванівку
Черкаські будівельники працюють на Херсонщини. Тут вони допомагають жителям деокупованих сіл відновлювати житла. Так, в Іванівці, одному із сіл, над якими область взяла шефство, вже…
09:56 -
09:25Штучний інтелект для роботи та бізнесу: Google перезапустив курс «Основи АІ»
Google перезапускає безоплатний онлайн-курс «Основи АІ». Відтепер у програмі ще більше практичної інформації. Вона стане в пригоді людям, які чули про штучний інтелект, але ще…
09:25