Об’єкти культурної спадщини Черкащини внесуть до Державного реєстру нерухомих пам’яток України
Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА сформувало перелік об’єктів культурної спадщини для включення їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Його подали на розгляд до Міністерства культури та інформаційної політики України.
Тепер Експертна комісія має розглянути питання щодо внесення запропонованих об`єктів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Додамо, Держа́вний реє́стр нерухо́мих пам’ято́к Украї́ни (ДРНПУ) містить перелік об’єктів культурної спадщини, які офіційно беруться державою під охорону.
Після прийняття комісією відповідного рішення, перелік пам’яток Черкаської області внесуть до Держреєстру та опублікують на офіційних сторінках в інтернеті Міністерства культури та інформаційної політики України, Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.
– Відкритий доступ до бази даних надасть можливість здійснювати контроль за збереженням пам`яток культурної спадщини, – зазначила начальниця відділу охорони культурної спадщини та музейної справи Осипенко Наталія. – Тобто, громадськість вільно зможе знайти інформацію про усі відповідні об`єкти, які є в Черкаській області. А у разі надходження інформації про їх руйнування, вживати заходи реагування. Також реєстр можуть використовувати туроператори для формування нових маршрутів, що сприятиме розвитку потенціалу туристичної інфраструктури області. А науковці можуть використовувати реєстр у своїй науково-дослідницькій діяльності,
Охорона культурної спадщини є одним із пріоритетних напрямків роботи Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА. Черкащина є визначним осередком концентрації пам’яток на території України.
В області на державному обліку перебувають 9078 об`єктів, (що становить 8,5 % від загальнодержавної кількості ), з них:
– 7169 пам’яток археології;
– 1552 пам’яток історії;
– 184 архітектури;
– 173 монументального мистецтва.
Статус національних мають 93 пам’ятки, інші – пам’ятки місцевого значення.
Найвища форма охорони пам’яток – їх заповідання.
Найвизначніші пам’ятки області об’єднані у 8 заповідників:
це 7 історико-культурних заповідників та 1 історико-архітектурний заповідник (довідково – на території України створено 62 заповідники).
Статус національного на Черкащині мають 3 заповідника.
За інформацією Управління культури та охорони культурної спадщини ОДА
-
16:50Ігор Табурець про підсумки-2024 для Черкащини (ПРЯМА МОВА)
https://youtu.be/qcj95BgKWL0 Підсумки-2024. Для нашої Черкащини. Відразу скажу: кожна перемога області – це результат нашої з вами єдності. Попри все ми тримаємо стрій. Працюємо на міць…
16:50 -
15:13Як отримати 15% компенсації за українську техніку та обладнання?
Держава повертає покупцям 15% вартості техніки, зробленої в Україні. Це допомагає бізнесу купувати нове обладнання та підтримує українських виробників. Як отримати компенсацію – дивіться в…
15:13 -
14:31Інвентаризацію земель державної власності завершили на Черкащині
У другому півріччі на Черкащині провели інвентаризацію земель на площі 1 тис. га. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку ОВА. Зокрема інвентаризували земельні ділянки…
14:31 -
14:03На Черкащині продовжують розбудовувати безпекову інфраструктуру в закладах освіти
Ще один заклад освіти області з сучасним укриттям. Його звели з урахуванням усіх вимог. Комфортне, функціональне, безбар'єрне. Це укриття профінансоване спільнокоштом: 3 млн грн спрямовано…
14:03 -
13:26ЄІБ надав 55 млн євро на відновлення соціальної інфраструктури України
Фінансування буде спрямовано на реалізацію 151 субпроєкту, запланованого в межах програми, на території Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Черкаської та…
13:26 -
13:07Доступні кредити 5-7-9%: у 2024 році український бізнес отримав майже 25 тис. пільгових кредитів на понад 93 млрд грн
З початку 2024 року бізнес отримав 24 746 пільгових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 93,1 млрд грн. Від старту програми у…
13:07 -
12:58Цифрова держава без перешкод — як Мінцифра впроваджує стратегію безбарʼєрності
Мінцифра працює над тим, щоб Україна стала сучасною безбар’єрною державою, де кожен може вільно жити та працювати. Під час фінального засідання Ради безбар’єрності, організованого з…
12:58 -
09:41Рекордно теплий грудень: до кінця місяця снігу не прогнозується
Головним синоптичним режисером до кінця 2024 року залишається антициклон «Гюнтер». Динаміка атмосферних процесів низька, кардинальних змін у погоді не відбудеться. Переважатиме хмарна, волога, помірно тепла…
09:41 -
09:21В області запрацювали нові команди місцевої пожежної охорони
Ще дві команди місцевої пожежної охорони почали роботу на Черкащині. Про це інформують в ГУ ДСНС області. Один підрозділ відкрили в селі Петрушки Селищенської територіальної…
09:21 -
09:12Зимова підтримка: субсидія на оренду житла для ВПО, яка діятиме в усіх регіонах
Уряд у межах ініціативи «Зимова підтримка» запроваджує субсидію на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виїзного засідання…
09:12 -
09:00Загальні бойові втрати противника станом на 30 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.12.24 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 787940 (+2010) осіб, танків ‒ 9663 (+7) од, бойових броньованих машин…
09:00 -
08:53Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Коротко про сьогодні. Був запит від наших військових – і це об’єктивна потреба – про створення особливої інституції військового омбудсмена.…
08:53