Обласний лабцентр проводить більше тисячі ПЛР-тестувань за добу, – Людмила Кравченко (відео)

Черкаський обласний лабораторний центр щодоби проводить більше тисячі тестувань методом полімеразно-ланцюгової реакції. Про це під час брифінгу повідомила керівниця Центру Людмила Кравченко.

Показник захворюваності на COVID-19 становить 214,2 на 100 тисяч населення, що у 5 разів перевищує базовий рівень.

Найвищий рівень захворюваності реєструють в містах Сміла – 935, Канів – 559 осіб, Канівський район – 202, Монастирищенський район – 274, Смілянський район – 401, Тальнівський – 239 та Черкаси – 2174 особи, показник 193,6 на 100 тисяч населення.

Головна санітарна лікарка області наголосила на важливості дотримання карантинних норм. Нагадаємо, що карантин продовжили до кінця 2020 року.

Рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

• часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
  • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.