Обласна влада та громадські об’єднання співпрацюватимуть задля розвитку патріотичного виховання на Черкащині
Налагодити комунікацію з громадськими організаціями та напрацювати перспективи розвитку патріотичного виховання в області. Саме для цього зібралися в Черкаській ОДА громадські активісти та представники профільних структур і департаментів на чолі з заступницею голови Черкаської ОДА Ларисою Кошовою.
«Патріотичне виховання – це найважливіше, чим ми маємо зараз займатися серед нашої молоді. Адже завдяки ньому наші діти поважатимуть історію рідної держави, знатимуть її, цінуватимуть минулі здобутки та працюватимуть задля примноження успішних прикладів втілення передових ідей саме в Україні.Завдяки патріотичному вихованню ми також розвиватимемо й мову, й культуру, й спорт, адже всі ці напрямки пов’язані між собою», – каже Лариса Кошова.
В області відкриті до співпраці з громадськими організаціями щодо розвитку та популяризації патріотичного виховання. Курує цей напрямок в ОДА управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Тут вже зібрали 30 активістів, які зацікавлені розвивати патріотизм серед молоді в області. Крім того, планують провести координаційну раду з патріотичного виховання наприкінці березня.
Громадський активіст Тарас Щербатюк говорить, що в області бракує цільових програм, які б сприяли патріотичному вихованню:
«Ми провели аналітику місцевих програм в територіальних громадах області і побачили, що місцеве самоврядування не зацікавлене в патріотичному вихованні. Адже конкретних цільових програм, які б працювали в цьому напрямку, немає».
У закладах освіти області приділяють велику увагу вшануванню пам’яті загиблих героїв антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та Небесної Сотні. У 125 освітніх закладах встановлені меморіальні дошки та куточки пам’яті на честь загиблих патріотів. Функціонує 1 762 музейні об’єкти. Щороку проводять патріотичну гру “Джура” (“Сокіл”). Минулоріч – в онлайн-форматі.
В області також діють майже 900 волонтерських загонів, які об’єднують близько 11 тис. учнів. Волонтери надають шефську допомогу понад 4,5 тис. осіб, які цього потребують, зокрема і близько 1 тис. родинам учасників АТО, ООС та Революції Гідності.
– Допомагають з упровадженням партіотичного виховання й самі учні, – каже заступниця начальника управління освіти і науки ОДА Оксана Сімушіна. – Вони започаткували у 2021 році Всеукраїнський проєкт, присвячений 30-річчю Незалежності України „Обличчя моєї України“. За ним, діти створюватимуть відеоролики про свій край. А проєкт „Прапор Доброчинності“, започаткований на Черкащині, нині реалізується лідерами учнівського самоврядування у всій Україні.
З 2015 року проводиться щорічний обласний військово-патріотичний конкурс учнівської молоді „Герої не вмирають“, присвячений подвигу воїнів-захисників територіальної цілісності та незалежності України, а також волонтерів. Продовжено роботу щодо функціонування в області мережі козацьких класів. Так, у 2020/2021 навчальному році у 42 закладах загальної середньої освіти функціонує 88 козацьких класів, у яких навчається близько 1,6 тис. учнів. З вересня 2020 року відкрито 15 новоутворених класів (310 школярів).
Водночас, додала Оксана Сімушіна, що також потрібно піднімати імідж військовослужбовців. Заклади освіти області вже співпрацюють з військовими частинами області. Школярі на базі військових частин проходять військові тренувальні збори з виконання стрільби.
Наприкінці зустрічі заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова дала доручення представникам профільних структур ОДА напрацювати конкретні кроки щодо розвитку патріотичного виховання в області. Своє ж бачення взялися представити й громадські активісти. На наступній зустрічі, яка відбудеться 12 березня, запланували розглянути пропозиції від обох сторін та напрацювати наступні кроки з розвитку патріотизму серед молоді.
-
17:14“Результат залежить від кожного”, – Ігор Табурець на обласному Конгресі місцевих і регіональних влад
Пріоритетні завдання для Черкащини відпрацювали на обласному засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України. У ньому взяли участь, зокрема, лідери районів і громад,…
17:14 -
16:14«Країна волонтерів»: Укрпошта презентує благодійну марку до Міжнародного дня волонтера
До Міжнародного дня волонтера, що традиційно відзначається на початку грудня, Укрпошта анонсує випуск благодійної поштової марки «Країна волонтерів». Про це інформують у головній пошті країни.…
16:14 -
15:17«Муніципальна няня»: догляд за програмою отримують 2300 дітей
В Україні зростає кількість батьків, які користуються соціальною послугою «Муніципальна няня». Станом на 1 листопада 2024 року послугою скористалися 1877 родин, догляд няні отримують 2300…
15:17 -
15:15Понад 17 тисяч робочих місць створено завдяки державній грантовій програмі
В Україні вже два роки діє грантова програма, що підтримує підприємства переробної промисловості. Завдяки їй створено понад 17 тисяч нових робочих місць. Про це повідомляють…
15:15 -
14:55Національний роумінг: що це та як його налаштувати?
Національний роумінг в Україні працює з перших місяців повномасштабної війни, допомагаючи залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах. Завдяки цьому проєкту українці можуть під’єднатися до…
14:55 -
14:26Доступні кредити 5-7-9: цьогоріч 41,4 млрд грн отримали майже 8 тисяч агрогосподарств
Цьогоріч 12072 агрогосподарства отримали 93,4 млрд грн банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 7 982 господарства профінансовано на…
14:26 -
13:39Програми енергетичної стійкості України
Уряд запустив пакет програм зі встановлення сонячних панелей та накопичувачів енергії для громадян, ОСББ та підприємців. Держава допомагає українцям забезпечити себе електроенергією, щоб захистити дім…
13:39 -
11:45Черкащина отримала відзнаку «Ти як» на форумі ментального здоров’я
Форум ментального здоров’я «Стійкість людини – стійкість системи» триває у столиці. Захід відкрила перша леді Олена Зеленська, яка є ініціаторкою створення та впровадження Всеукраїнської програми…
11:45 -
11:29Черкащанка виборола срібло на чемпіонаті Європи з боксу
Змагання відбувалися в Сербії з 16 по 24 листопада. Участь у них взяли 190 спортсменів. Черкащину представляла Марія Маковоз. Про це повідомляють в управлінні у…
11:29 -
10:46Держбюджет-2025: охорона здоровʼя
Сфера охорони здоров’я залишається одним із основних напрямів державної політики у державному бюджеті на 2025 рік. Головними пріоритетами бюджету є створення єдиного медичного простору, забезпечення…
10:46 -
09:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 27 листопада
З тривогою через чергові ворожі атаки почалась ця доба в області. По повітряних цілях працювали сили та засоби ППО. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
09:54 -
08:54Олена Зеленська: Стійкість одного – це стійкість мільйонів
https://youtu.be/INIfRMYT1lQ?si=JNgEVuxnAcgx0oJI Перша леді України Олена Зеленська у Києві відкрила форум «Стійкість людини – стійкість системи». Захід організували в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»,…
08:54