Обласна влада та громадські об’єднання співпрацюватимуть задля розвитку патріотичного виховання на Черкащині

Налагодити комунікацію з громадськими організаціями та напрацювати перспективи розвитку патріотичного виховання в області. Саме для цього зібралися в Черкаській ОДА громадські активісти та представники профільних структур і департаментів на чолі з заступницею голови Черкаської ОДА Ларисою Кошовою.

«Патріотичне виховання – це найважливіше, чим ми маємо зараз займатися серед нашої молоді. Адже завдяки ньому наші діти поважатимуть історію рідної держави, знатимуть її, цінуватимуть минулі здобутки та працюватимуть задля примноження успішних прикладів втілення передових ідей саме в Україні.Завдяки патріотичному вихованню ми також розвиватимемо й мову, й культуру, й спорт, адже всі ці напрямки пов’язані між собою», – каже Лариса Кошова.

В області відкриті до співпраці з громадськими організаціями щодо розвитку та популяризації патріотичного виховання. Курує цей напрямок в ОДА управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Тут вже зібрали 30 активістів, які зацікавлені розвивати патріотизм серед молоді в області. Крім того, планують провести координаційну раду з патріотичного виховання наприкінці березня. 

Громадський активіст Тарас Щербатюк говорить, що в області бракує цільових програм, які б сприяли патріотичному вихованню:

«Ми провели аналітику місцевих програм в територіальних громадах області і побачили, що місцеве самоврядування не зацікавлене в патріотичному вихованні. Адже конкретних цільових програм, які б працювали в цьому напрямку, немає».

У закладах освіти області приділяють велику увагу вшануванню пам’яті загиблих героїв антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та Небесної Сотні. У 125 освітніх закладах встановлені меморіальні дошки та куточки пам’яті на честь загиблих патріотів. Функціонує 1 762 музейні об’єкти. Щороку проводять патріотичну гру “Джура” (“Сокіл”). Минулоріч – в онлайн-форматі.

В області також діють майже 900 волонтерських загонів, які об’єднують близько 11 тис. учнів. Волонтери надають шефську допомогу понад 4,5 тис. осіб, які цього потребують, зокрема і близько 1 тис. родинам учасників АТО, ООС та Революції Гідності.

– Допомагають з упровадженням партіотичного виховання й самі учні, – каже заступниця начальника управління освіти і науки ОДА Оксана Сімушіна. –  Вони започаткували у 2021 році Всеукраїнський проєкт, присвячений 30-річчю Незалежності України „Обличчя моєї України“. За ним, діти  створюватимуть відеоролики про свій край. А проєкт „Прапор Доброчинності“, започаткований на Черкащині, нині реалізується лідерами учнівського самоврядування у всій Україні. 

З 2015 року проводиться щорічний обласний військово-патріотичний конкурс учнівської молоді „Герої не вмирають“, присвячений подвигу воїнів-захисників територіальної цілісності та незалежності України, а також волонтерів. Продовжено роботу щодо функціонування в області мережі козацьких класів. Так, у 2020/2021 навчальному році у 42 закладах загальної середньої освіти функціонує 88 козацьких класів, у яких навчається близько 1,6 тис. учнів. З вересня 2020 року відкрито 15 новоутворених класів (310 школярів). 

Водночас, додала Оксана Сімушіна, що також потрібно піднімати імідж військовослужбовців. Заклади освіти області вже співпрацюють з військовими частинами області. Школярі на базі військових частин проходять військові тренувальні збори з виконання стрільби.

Наприкінці зустрічі заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова дала доручення представникам профільних структур ОДА напрацювати конкретні кроки щодо розвитку патріотичного виховання в області. Своє ж бачення взялися представити й громадські активісти. На наступній зустрічі, яка відбудеться 12 березня, запланували розглянути пропозиції від обох сторін та напрацювати наступні кроки з розвитку патріотизму серед молоді.

 

 

Стрічка новин