Нестійку з дощами погоду прогнозують синоптики на цьому тижні

Сонячно, сухо та спекотно – саме таку погоду прогнозують в Черкаському обласному гідрометцентрі сьогодні та завтра. Вдень 31-33º, вночі 15-17º. Утримання спеки та відсутність дощів сприяють проведенню жнивної кампанії в області, проте показник горимості в лісах швидко зростає до 4-5 класу, тому слід пам’ятати про заборону спалювання стерні, пожнивних залишків, розведення багать на полях.

18 серпня погода зміниться. Із північного заходу до нашого регіону надійдуть добре заряджені енергією атмосферні фронти циклону «Luciano».

Синоптики прогнозують: вночі місцями, вдень повсюди помірні, в окремих районах значні грозові дощі. Вдень місцями шквалисте посилення вітру 15-20 м/с. Температура вночі 13-18º, вдень 25-30º. Така нестійка з дощами погода збережеться і вночі 19 серпня. Вже вдень, атмосферні фронти покинуть Черкащину, атмосфера заспокоїться, дощі поступово припиняться. А прохолодне повітря, що надійде за атмосферним фронтом з північних широт включить зворотній лічильник тепла. Температура вночі 10-15º, вдень 21-26º.

Із п’ятниці до керування погоди знову приступить антициклон. Тому переважатиме сонячна та суха погода, із температурою вночі 10-15º, вдень 22-27º.

За кліматом з другої половини серпня літо йде на спад. Зі зменшенням висоти сонця над горизонтом та тривалості світлового дня починається загальне зниження середнього температурного фону.