«Не наздоганяти, а йти попереду європейських музеїв»: працівники культури Черкащини набиралися досвіду в колег із Києва

З чого складається успіх музею, яке його соціальне значення та мета, як стати успішним. На ці та інші питання дізнавалися відповіді представники обласного управління культури та охорони культурної спадщини, музеїв та заповідників Черкащини. Вони днями завітали до приватного Музею Становлення української нації, який розташований у Києві.

Засновник музею та керівник проєкту Валерій Галан провів екскурсію музеєм та розповів про його особливості та важливість для виховання нації. Після ознайомлення з експонатами представники закладів обговорили із Валерієм Галаном як можна удосконалити та популяризувати свій музеї.

Основні тези розмови:

музей має мати концепцію та ідеологію;

успіх закладу закладається у трьох речах: унікальність, місце та маркетинг;

усі заклади мають йти в ногу з сучасним прогресом;

музей мусить мати соціальне значення.

Також учасники бесіди обговорили питання фінансового контролю та поділилися ідеями впровадження нових форматів у роботі.

– Мета відвідин була не просто екскурсія, а вивчення досвіду роботи кращих музеїв України. На мою думку, обмінюючись досвідом роботи, ми маємо можливість навчатися, щоб втілювати все нове в своїй повсякденній практиці», – поділилася досвідом директорка Музею Тараса Шевченка в с.Мошни Ганна Грицик

Про важливість такої співпраці говорить і керівниця обласного управління культури Людмила Фіть: ” Управління культури та охорони культурної спадщини ЧОДА активно впроваджує практику партнерства та обміну досвідом. Ця поїздка була потрібна для того, щоб показати нашим закладам, що немає межі розвитку і що всі ідеї, навіть нереальні, можна реалізувати у різних формах. Важливо, коли поряд свої люди, які розуміють, готові разом із тобою розвиватись і працювати на користь Черкащини й України. Дякую за поїздку, нові ідеї та емоції”.

За інформацією управління культури та охорони культурної спадщини ОДА

Стрічка новин