НБУ перерахував на потреби військових 20,8 млрд грн, за минулий тиждень на спецрахунок надійшло майже 125 млн грн

Національний банк інформує про стан спеціального рахунку для допомоги Армії та рахунку Міністерства соціальної політики для гуманітарних потреб.

Про спецрахунок для допомоги Армії

Станом на 17 жовтня 2022 року залишок коштів на спецрахунку, який Національний банк відкрив для підтримки Збройних Сил України, становить понад 667 млн грн. За минулий тиждень на  спецрахунок надійшло майже 125 млн грн.

Загалом Національний банк вже перерахував на потреби військових майже 20,8 млрд грн, зокрема:

  • на потреби Національної гвардії України – всього 950 млн грн;
  • на потреби Національної поліції України  – всього 1 650 млн грн;
  • на потреби Міністерства оборони України – всього понад 14 401 млн грн;
  • на потреби Державної прикордонної служби – всього 980,2 млн грн;
  • на потреби Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України – всього понад 2,7 млрд грн;
  • на потреби Державної служби України з надзвичайних ситуацій – всього 18,3 млн грн.

Усього з дня відкриття спецрахунку на нього було перераховано більше 21,4 млрд грн в еквіваленті. Зокрема понад 7,4 млрд грн у еквіваленті надійшло з-за кордону у іноземній валюті (долари США, євро, фунти, канадські долари, китайські женьміньбі, японські єни, швейцарські франки, польські злоті, австралійські долари).

Кошти надходили як від громадян та підприємств в Україні, так і від міжнародної спільноти (зокрема зі США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі, Швейцарії, Норвегії, Австралії, Франції, Канади, Болгарії, Гонконгу та ще багатьох країн світу).

Нагадаємо, що для допомоги Українській Армії перерахувати кошти можна як за реквізитами, так і за допомогою платіжної картки: https://bank.gov.ua/ua/about/support-the-armed-forces

Про рахунок для гуманітарних потреб

Станом на 17 жовтня 2022 року залишок коштів на рахунку Міністерства соціальної політики, який Національний банк відкрив для гуманітарних цілей, становить більше 160 млн грн.За минулий тиждень на рахунок для гуманітарних потреб надійшло більше 12,8 млн грн, перераховано з нього – понад 5,9 млн грн.

Крім того, Міністерство соціальної політики України, що є отримувачем та розпорядником коштів, які надходять на цей рахунок, вже перерахувало з нього майже 666 млн грн з метою надання гуманітарної допомоги постраждалим від збройної агресії рф.

Зокрема близько половини коштів надійшло з-за кордону у іноземній валюті (долари США, євро, фунти).

Нагадаємо, що для допомоги громадянам, які потерпають від війни, перерахувати кошти можна як за реквізитами, так і за допомогою платіжної картки: https://bank.gov.ua/ua/about/humanitarian-aid-to-ukraine

За інформацією Національного банку України

Стрічка новин