Наталія Кравченко закликала громади активніше працювати над наповненням бюджетів

Виконання бюджетів за 2023 рік, пріоритетні видатки та перспективи на цей рік обговорили на засіданні колегії Департаменту фінансів ОВА. Захід відбувся під головуванням першої заступниці очільника області Наталії Кравченко.

Загалом минулоріч до бюджетів усіх рівнів надійшло 29 млрд грн. На 2,4 млрд грн (+21%) зросли доходи загального фонду місцевих бюджетів. За цим показником наша область посідає 2 рейтингове місце по Україні.

– Якщо говорити про основні бюджетоформуючі податки, то у 2023 році на 17% (на 1,4 млрд грн) зросли надходження податку на доходи фізичних осіб, – зазначила Наталія Кравченко. – Це – 2 місце в Україні. Податок на прибуток підприємств приватного сектору економіки збільшився на 65%, тобто на 72 млн грн. За цим показником Черкащина – третя по Україні.

Також у бюджети області надійшло 1,2 млрд грн плати за землю. Це – 11 рейтингове місце з-поміж регіонів України.

– Вдячна громадам, які формують видатки бюджетів формують за пріоритетним напрямами, за плідну роботу та співпрацю, – зауважила Наталія Кравченко. – Зараз наш спільний пріоритет – підтримка Сил оборони, соціальний захист ветеранів і членів їхніх родин, захисників і захисниць, а також вимушених переселенців, облаштування захисних укриттів. Коштом обласного бюджету ми не можемо закрити всі потреби. Однак, залучаючи ресурс на умовах співфінансування, можемо вирішити багато нагальних питань разом.

На витрати воєнного часу в місцевих бюджетах 2024 року уже закладено 1,2 млрд грн.

– Кожній громаді треба взяти до уваги, що виплати ПДФО з військовослужбовців тепер не поповнюватимуть їхні бюджети, тож на місцях варто подбати про збалансування бюджетів та посилення контролю за бюджетними витратами, – додала посадовиця. – Ми провели низку зустрічей із представниками громад і сформували перелік завдань. Важливо розуміти, що витрати бюджетів мають бути прозорими та підзвітними, передовсім перед жителями громад, та відповідати пріоритетам сьогодення.