Наша наступна мета — створити у громадах додатково 350 Центрів безпеки, — Олексій Чернишов

Наразі в Україні функціонує 36 Центрів безпеки, які об’єднують пожежну й екстрену медичну допомогу та поліцію в єдину модель безпекової комунікації. Їхня кількість має зростати та охопити всі регіони України. Основним завданням Центрів безпеки є ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, пожеж, аварій, а також надання допомоги при дорожньо-транспортних пригодах. На цьому наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час Форуму «Україна 30. Безпечна громада».

Захід відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського. У Форумі взяли участь заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, Голова Національної поліції Ігор Клименко, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, представники органів місцевого самоврядування, народні депутати та експерти.

«Створення умов, у яких кожна людина почувається захищеною, — одне з найважливіших завдань реформи децентралізації та нової регіональної політики Уряду. Відтак наразі у громадах розбудовується мережа Центрів безпеки, які об’єднують пожежну, екстрену медичну допомогу та поліцію в єдину модель безпекової комунікації. У планах – створити понад 350 таких Центрів й охопити ними громади в усіх регіонах України. Вони забезпечать цілодобове реагування на запит людини про екстрену допомогу до 20 хвилин. Наразі ж понад 300 громад ще не мають на своїй території місцевих або добровільних пожежно-рятувальних підрозділів. Уряд працює над тим, аби у короткостроковій перспективі це було виправлено», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

За словами Олексія Чернишова, Мінрегіон спільно з Міністерством внутрішніх справ та Міністерством охорони здоров’я розробили Наказ, що визначає чіткі критерії для створення Центрів безпеки, серед яких — доступність, спроможність та якісна інфраструктура. Зазначимо, наразі найбільша кількість таких Центрів — у Донецькій області (16). Також вже Полтавська, Дніпропетровська, Вінницька, Івано-Франківська, Рівненська, Черкаська,  Закарпатська, Одеська, Херсонська, Хмельницька та Чернівецька області мають подібні Центри.

Окрім того, разом із Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією Мінрегіон бере участь у реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади».

«Йдеться про офіцера Нацполіції, який живе та працює у певній територіальній громаді. Його головні завдання — забезпечувати порядок, запобігати правопорушенням та вирішувати можливі конфлікти ще на стадії їх зародження. Наразі у 19-ти регіонах України працюють 450 поліцейських офіцерів громади, діяльність яких охоплює 279 тергромад, Цей показник буде зростати — разом з колегами з МВС активно працюємо над цим», — наголосив Міністр Олексій Чернишов.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов відкрив Центр безпеки громадян у місті Новогродівка на Донеччині.