«Наша мета – вибудувати якісну систему взаємодії та підтримки», – Наталія Кравченко
Ветеранська політика, підтримка вимушених переселенців, усебічне впровадження психосоціальних послуг і популяризація психологічної допомоги. Цьогоріч на Черкащині заклали підґрунтя для розвитку комплексної системи підтримки цивільного населення. Наступного ж року у планах – її розвиток та посилення. На цьому наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення.
Координаційний центр підтримки цивільного населення працює в області з червня. Він складається з окремих профільних груп із роботи з внутрішньо переміщеними особами, ветеранами, військовослужбовцями, членами їхніх родин, ментального здоров’я тощо.
– Наша мета – вибудувати дієву й ефективну систему взаємодії, яка б охоплювала всіх осіб, які потребують підтримки, та була доступною кожному, – наголосила Наталія Кравченко. – Ми напрацьовуємо власні методики та рішення, а не запозичуємо вже апробовані практики, оскільки ті проблеми, які вирішуємо зараз, – це нові виклики та досвід як для нашої області, так і України в цілому. Адже ми зараз живемо в умовах війни та долаємо виклики, спричинені нею. Тому нам важливо працювати разом. Бо, об’єднавши зусилля, можемо досягти справді гідних результатів.
Так, область має успіхи у розвитку екосистеми з упровадження психологічних послуг у межах втілення Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Здобутки Черкащини у цьому напрямку відзначили на всеукраїнському рівні.
– Майже в усіх громадах області доступні психологічні послуги, – зауважила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль. – Нам вдалося охопити навчаннями у сфері ментального здоров’я понад 2,5 тисячі освітян і тисячу надавачів соціальних послуг. Постійно проводимо зустрічі із родинами ВПО та родинами військових, організовуємо заходи для молоді. Нам важливо подолати стигму серед населення, що дбати про психологічний добробут – соромно. Особливо це стосується людей старшого віку та молоді.
Важливим є поширення психосоціальної підтримки та реабілітації поміж військовослужбовців і членів їхніх родин. Один із таких проектів адаптації ветеранів та їхніх близьких втілюють на Черкащині ГО «Табір Максимум» спільно з Мінсоцполітики.
Ще одним елементом адаптації захисників та захисниць у громадах є відкриття ветеранських просторів. Приміром, один з таких діє у Шполянській громаді.
Також під час засідання звернули увагу на можливість отримати послуги з протезування для жителів області. Лише цього року в Черкаському відділенні Фонду соціального захисту осіб із інвалідністю на засоби реабілітації спрямували понад 118 млн грн.
Нагадаємо, на Черкащині працює ветеранська платформа «Черкаський вимір». Тут військові та члени їхніх родин можуть отримати вичерпну інформацію з актуальних питань.
-
10:56Черкаський драмтеатр представить «Украдене щастя» у Кракові
Виставу “Украдене щастя” представить Черкаський академічний обласний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка в межах XII Міжнародного фестивалю українського театру «Схід-Захід». Про це повідомляють в управлінні…
10:56 -
10:19Перша виплата 2025 року: аграріям компенсували 126,6 млн грн за українську техніку
Міністерство економіки України провело першу в 2025 році виплату за програмою компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки. 126,6 млн грн вже перераховано покупцям техніки вітчизняного…
10:19 -
09:53Діалог бізнесу і влади: як підприємствам працювати в умовах війни
Про підтримку бізнесу в умовах війни, порядок дій у разі пошкодження майна, а також про запуск проєкту з відновлення обладнання йшлося під час 25-ої зустрічі…
09:53 -
09:18«Школа Супергероїв» розпочне роботу в двох медичних закладах Черкаської області
На Черкащині цього літа відкриють новий освітній простір «Школи Супергероїв». Він діятиме на базі двох медичних закладів — Черкаської обласної лікарні та Клінічного центру онкології,…
09:18 -
09:07Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Міністерство цифрової трансформації України презентує Digital State UA — першу в Україні платформу, що репрезентує цифрову екосистему України на глобальному рівні та демонструє, як українські…
09:07 -
08:51Загальні бойові втрати противника станом на 4 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.04.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 920950 (+1380) осіб,танків ‒ 10528 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 21932 (+30)…
08:51 -
08:48Звернення Президента України
https://youtu.be/zZ883xKAPhc?si=U73rBoNDK-I1eeRL Бажаю здоров’я, дорогі українці, українки! Сьогодні дві наші області – Чернігів, Сумщина. Стратегічний напрямок, кордон із Росією. Почав сьогодні день у Ягідному – днями…
08:48 -
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45