«Наша мета – вибудувати якісну систему взаємодії та підтримки», – Наталія Кравченко
Ветеранська політика, підтримка вимушених переселенців, усебічне впровадження психосоціальних послуг і популяризація психологічної допомоги. Цьогоріч на Черкащині заклали підґрунтя для розвитку комплексної системи підтримки цивільного населення. Наступного ж року у планах – її розвиток та посилення. На цьому наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення.
Координаційний центр підтримки цивільного населення працює в області з червня. Він складається з окремих профільних груп із роботи з внутрішньо переміщеними особами, ветеранами, військовослужбовцями, членами їхніх родин, ментального здоров’я тощо.
– Наша мета – вибудувати дієву й ефективну систему взаємодії, яка б охоплювала всіх осіб, які потребують підтримки, та була доступною кожному, – наголосила Наталія Кравченко. – Ми напрацьовуємо власні методики та рішення, а не запозичуємо вже апробовані практики, оскільки ті проблеми, які вирішуємо зараз, – це нові виклики та досвід як для нашої області, так і України в цілому. Адже ми зараз живемо в умовах війни та долаємо виклики, спричинені нею. Тому нам важливо працювати разом. Бо, об’єднавши зусилля, можемо досягти справді гідних результатів.
Так, область має успіхи у розвитку екосистеми з упровадження психологічних послуг у межах втілення Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Здобутки Черкащини у цьому напрямку відзначили на всеукраїнському рівні.
– Майже в усіх громадах області доступні психологічні послуги, – зауважила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль. – Нам вдалося охопити навчаннями у сфері ментального здоров’я понад 2,5 тисячі освітян і тисячу надавачів соціальних послуг. Постійно проводимо зустрічі із родинами ВПО та родинами військових, організовуємо заходи для молоді. Нам важливо подолати стигму серед населення, що дбати про психологічний добробут – соромно. Особливо це стосується людей старшого віку та молоді.
Важливим є поширення психосоціальної підтримки та реабілітації поміж військовослужбовців і членів їхніх родин. Один із таких проектів адаптації ветеранів та їхніх близьких втілюють на Черкащині ГО «Табір Максимум» спільно з Мінсоцполітики.
Ще одним елементом адаптації захисників та захисниць у громадах є відкриття ветеранських просторів. Приміром, один з таких діє у Шполянській громаді.
Також під час засідання звернули увагу на можливість отримати послуги з протезування для жителів області. Лише цього року в Черкаському відділенні Фонду соціального захисту осіб із інвалідністю на засоби реабілітації спрямували понад 118 млн грн.
Нагадаємо, на Черкащині працює ветеранська платформа «Черкаський вимір». Тут військові та члени їхніх родин можуть отримати вичерпну інформацію з актуальних питань.
-
11:49Реформа МСЕК: МОЗ разом з керівництвом ОВА обговорили план переходу на нову модель роботи з 1 січня 2025 року
Відбулася онлайн-нарада за участі керівництва Міністерства охорони здоров’я України з очільниками обласних військових адміністрацій щодо змін в організації проведення медико-соціальної експертизи. Нагадаємо, рішення, прийняті за…
11:49 -
09:53Мінсоцполітики працює над посиленням зимової підтримки для українців
Для розширення підтримки українців під час зимового періоду за дорученням Уряду Мінсоцполітики працює над додатковими інструменти допомоги тим, хто найбільше її потребує. Зокрема, команда…
09:53 -
09:22Субсидії для сімей, що орендують житло: хто може претендувати і як оформити?
Друзі, ви запитували — ми відповідаємо: Чи має право на субсидію сім'я, яка живе в орендованому будинку чи квартирі? Так, має. Субсидія може призначатися одному…
09:22 -
09:08Загальні бойові втрати ворога станом на 7 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 704300 (+1400) осіб, танків ‒ 9224 (+10) од, бойових броньованих машин…
09:08 -
09:00Звернення Президента України
https://youtu.be/gf58kIonx2A?si=K55qJIGaxfkHcYKY Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні дійсно особливий день, і в усьому світі одна новина привертає всю увагу. Абсолютно переконливий результат виборів в Америці.…
09:00 -
08:08Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 7 листопада
На Черкащині під час останньої тривоги засобами ППО знищено чотири "шахеди". Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Повітряна тривога тривала з ночі майже шість…
08:08 -
17:34Опалювальний сезон та енергонезалежність: Ігор Табурець розповів про готовність до зими
Усі населені пункти області, де є централізовані котельні, розпочали опалювальний сезон. Відпрацьовані можливі сценарії та план дій на випадок аварійних відключень. Про це на брифінгу…
17:34 -
17:04єРобота: понад 22 тисячі підприємців отримали від держави гранти на розвиток бізнесу
Понад 22 000 підприємців отримали гранти на старт або розвиток бізнесу за урядовим проектом єРобота. За понад два роки дії проекту держава інвестувала через гранти…
17:04 -
16:11«Усе заплановане виконали на 100%», – Черкасиобленерго
Питання готовності енергетичної інфраструктури Черкащини до зими - пріоритетне. На цьому на брифінгу в медіацентрі ОВА наголосив в.о. генерального директора ПАТ «Черкасиобленерго» Вадим Яненко. Відповідно…
16:11 -
14:03“Ви – наша спортивна гордість”, – Ігор Табурець
Черкаські спортсмени вибороли нові нагороди на міжнародних змаганнях. Із ними зустрівся начальник ОВА Ігор Табурець. Наша Марина Мальована стала чемпіонкою світу з боксу за версією…
14:03 -
13:21єОселя стає доступнішою: молодь може отримати іпотеку з першим внеском від 10%
Програма єОселя стає доступнішою для молоді. Українці, віком до 26 років можуть отримати іпотеку із початковим внеском всього від 10% вартості житла замість 20% як…
13:21 -
11:34Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
Циркуляції вірусів грипу в Черкаській області не зареєстровано. На Черкащині із 28 жовтня по 3 листопада 2024 року захворіли 4 231 особа на ГРВІ, включно…
11:34