«Наша мета – вибудувати якісну систему взаємодії та підтримки», – Наталія Кравченко
Ветеранська політика, підтримка вимушених переселенців, усебічне впровадження психосоціальних послуг і популяризація психологічної допомоги. Цьогоріч на Черкащині заклали підґрунтя для розвитку комплексної системи підтримки цивільного населення. Наступного ж року у планах – її розвиток та посилення. На цьому наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення.
Координаційний центр підтримки цивільного населення працює в області з червня. Він складається з окремих профільних груп із роботи з внутрішньо переміщеними особами, ветеранами, військовослужбовцями, членами їхніх родин, ментального здоров’я тощо.
– Наша мета – вибудувати дієву й ефективну систему взаємодії, яка б охоплювала всіх осіб, які потребують підтримки, та була доступною кожному, – наголосила Наталія Кравченко. – Ми напрацьовуємо власні методики та рішення, а не запозичуємо вже апробовані практики, оскільки ті проблеми, які вирішуємо зараз, – це нові виклики та досвід як для нашої області, так і України в цілому. Адже ми зараз живемо в умовах війни та долаємо виклики, спричинені нею. Тому нам важливо працювати разом. Бо, об’єднавши зусилля, можемо досягти справді гідних результатів.
Так, область має успіхи у розвитку екосистеми з упровадження психологічних послуг у межах втілення Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Здобутки Черкащини у цьому напрямку відзначили на всеукраїнському рівні.
– Майже в усіх громадах області доступні психологічні послуги, – зауважила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль. – Нам вдалося охопити навчаннями у сфері ментального здоров’я понад 2,5 тисячі освітян і тисячу надавачів соціальних послуг. Постійно проводимо зустрічі із родинами ВПО та родинами військових, організовуємо заходи для молоді. Нам важливо подолати стигму серед населення, що дбати про психологічний добробут – соромно. Особливо це стосується людей старшого віку та молоді.
Важливим є поширення психосоціальної підтримки та реабілітації поміж військовослужбовців і членів їхніх родин. Один із таких проектів адаптації ветеранів та їхніх близьких втілюють на Черкащині ГО «Табір Максимум» спільно з Мінсоцполітики.
Ще одним елементом адаптації захисників та захисниць у громадах є відкриття ветеранських просторів. Приміром, один з таких діє у Шполянській громаді.
Також під час засідання звернули увагу на можливість отримати послуги з протезування для жителів області. Лише цього року в Черкаському відділенні Фонду соціального захисту осіб із інвалідністю на засоби реабілітації спрямували понад 118 млн грн.
Нагадаємо, на Черкащині працює ветеранська платформа «Черкаський вимір». Тут військові та члени їхніх родин можуть отримати вичерпну інформацію з актуальних питань.
-
14:10Бюджет-2025: збільшення витрат на розвиток соціальних послуг
Верховна Рада ухвалила проект Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік». В умовах обмежених ресурсів цей бюджет чітко визначає пріоритети Уряду. Першочергово держава спрямовує…
14:10 -
13:43По Україні розгорнуто пункти незламності
Понад 700 пунктів незламності розгорнуто підрозділами ДСНС по всій території України. Про це повідомляється в Міністерстві внутрішніх справ України. Ще близько 400 перебувають у резерві.…
13:43 -
11:27В Україні почався перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин
Міністерство аграрної політики разом із Держпродспоживслужбою та Міністерством цифрової трансформації запускає — Єдиний державний реєстр домашніх тварин. Його мета — допомогти власникам краще дбати про…
11:27 -
11:14Держбюджет-2025: підтримка ветеранів війни
Наступного року продовжуємо забезпечувати ветеранів необхідними послугами та допомагати в повоєнній інтеграції до цивільного життя. Пріоритетами у підтримці ветеранів у 2025 році є ментальна та…
11:14 -
10:56Понад 8 тисяч українців скористались програмою доступного кредиту єОселя
Із початку 2024 року в межах програми єОселя українці оформили 8 032 доступних кредити для придбання житла на суму 13,7 млрд грн. Про це повідомив…
10:56 -
10:28З початку року майже 100 тисяч внутрішніх переселенців скористалися послугами Державної служби зайнятості
Послуги спрямовані на підтримку ВПО в їхній адаптації та працевлаштуванні. Наразі до уваги внутрішньо переміщених осіб пропонуються такі послуги: 1. Пошук роботи Служба зайнятості підбирає…
10:28 -
09:10Загальні бойові втрати ворога станом на 26 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 733830 (+1480) осіб, танків ‒ 9435 (+6) од, бойових броньованих машин…
09:10 -
08:55Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Зараз уже завершилися рятувальні роботи в місцях влучання російських ракет. Харків – 25 людей постраждали. Удар попередньо – С-400. Одеса…
08:55 -
08:17Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 26 листопада
Понад сім годин поспіль Черкащина була на тривозі. За цей час захисники неба знищили вісім ворожих БпЛА. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. -…
08:17 -
17:18Адаптаційний простір відкрили на Чигиринщині
Адаптаційний простір «Ми – поруч» запрацював у Чигиринській громаді. Тут ветерани, військові та їхні близькі можуть отримати необхідну підтримку та супровід. Про це повідомляють у…
17:18 -
16:41На Черкащині відбудеться масштабний економічний форум
Щотижнева комунікація влади та бізнесу цього разу відбудеться у форматі офлайн. В області проведуть «Черкаський міжнародний економічний форум-2024». Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.…
16:41 -
14:59Як приватизація землі наповнює бюджети: аналіз відкритих даних торгів
Станом на травень 2024 року в Україні продано 567 000 гектарів землі, з них через систему Прозорро.Продажі — 6 363 гектари на суму 2,06 мільярда…
14:59