Найбільше порушень протиепідемічних заходів Держпродспоживслужба виявила в закладах продовольчої торгівлі області

З метою недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 Держпродспоживслужба області продовжує здійснювати посилений державний санітарний нагляд за дотриманням суб’єктами господарювання вимог санітарного законодавства, протиепідемічних заходів. Фахівці служби проводять систематичні перевірки у закладах освіти, продовольчої, непродовольчої торгівлі, громадського харчування та інших соціально важливих об’єктах.

Упродовж серпня поточного року Держпродспоживслужбою області проведено 1274 перевірки. Порушення санітарного законодавства, протиепідемічних заходів виявлені майже у 17,2% випадків.

Зокрема, перевірено:

• 332 заклади дошкільної освіти, порушення зареєстровано у 32 випадках (10%);
  • 354 заклади загальної середньої освіти, порушення зареєстровано у 44 випадках (12,5%);
  • 60 закладів громадського харчування, порушення реєструвались у 22 випадках (36,7%);
  • 274 заклади продовольчої торгівлі, порушення реєструвались у 76 випадках (27,8%);
  • 148 закладів непродовольчої торгівлі, порушення реєструвались у 33 випадках  (22,3%);
  • 35 агропродовольчих ринків, порушення реєструвались у 9 випадках (25,7%);
  • 14 перукарень, салонів краси, порушення реєструвались у 3 випадках (21,4%).

За результатами цих перевірок було складено 32 протоколи про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства, керівникам закладів направлено 230 приписів, пропозицій щодо усунення виявлених порушень, на адресу органів влади, місцевого самоврядування направлено 51 інформацію, до правоохоронних органів – 22.

Загалом з початку року Держпродспоживслужбою області проведено майже 11,7 тис. означених перевірок, порушення санітарного законодавства, протиепідемічних заходів виявлені у кожному п’ятому випадку (22%). Найбільше порушень реєструвалось у закладах продовольчої торгівлі (33%), громадського харчування (30%) та на агропродовольчих ринках (19%).

Найбільш характерними порушеннями залишаються недотримання дезінфекційного, маскового режиму, відсутність температурного скринінгу працівників, відповідного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами та, власне, недотримання дистанції відвідувачами закладів, не організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту з подальшою утилізацією тощо.

За результатами перевірок у поточному році було складено 655 протоколів про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства, станом на сьогодні розглянуто справи та накладено 632 штрафи на загальну суму 178588 грн, застосовано 1 фінансову санкцію до суб’єкта господарювання на суму 3400 грн, керівникам закладів направлено 2424 приписи, на адресу органів влади, місцевого самоврядування направлено 1412 інформацій, до правоохоронних органів – 221.

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби у Черкаській області